Vanade elektriliinide eemaldamine Nõval

Läänemaa, Nõva vald, Nõva

  • Riigimets
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 01. mai 2010
Talgute eesmärk ja hüvang Keibu lahe rannikul jooksevad rannalähedases metsas endise piiritsooni lähedal umbes näo kõrgusel kaks elektriliini, mis kunagi ühendasid Osmussaart mandriga. Need liinid ei ole enam kasutusel, postidki on ammu maha võetud, liine hoiavad üleval madalate männipuude oksad, mitmes kohas on liin otse puude sisse kasvanud. Üks liin on terasest, teine mingi pehmem metall. Need liinid on nii inimeste kui metsloomade jaoks ohtlikul kõrgusel ning need tuleks seetõttu maha võtta ja kokku kerida. Kõnealused kaks liini on ligi kilomeetri pikkusel lõigul viimane suurem ports, mis veel antud piirkonnas metsa on jäänud.
Talgutööd Töö sisu on lihtne: ühed lõikavad tangidega liini katki, teised kerivad kokku ja viivad mõne sammu kaugusele sihile välja. Kui võimalust on ja töökäsi üle jääb, siis hea oleks üle vaadata ka rannalähedane meri ja koristada üksikute rannaliste jäetud ning merest kaldale uhutud praht.
Talguliste maksimumarv 3
Vabu kohti 0
Kaasa võtta Kindad ja tööriistad antakse kohapeal. Töö lõppedes saab süüa, aga töö ajaks võiks võileibu kaasa võtta. Riietuse puhul võiks arvestada ajutiste vihmahoogude võimalusega.
Talgulistele pakutav Talgulistele pakutakse töö lõpul suppi ja teed-morssi ning antakse meeneks priipääse Elistvere loomaparki.
Talgujuht Eik Hermann
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Kogunetakse kl 11:00 Nõva asulas (vt kaardilt). Täpsemad juhtnöörid saadetakse osalejatele e-postiga.
Talgukood 1004307
Salvesta kalendrisse