Vainupea küla kevadtalgud 2019

Lääne-Virumaa, Haljala vald, Vainupea, Vainupea kabel

  • Heakord
  • Külatalgud
  • Looduskaitse
  • Muud talgud
  • Prügikoristus
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on traditsiooniliselt külarahvas kevadel taas pärast sügis- ja talvekuid kokku tuua ning teostada ühiselt vajalikud Vainupea küla koristus- ja korrastustööd (lehtede riisumine, prügi korjamine jne).
Talgutööd Planeeritud talgutööd: 1) Vainupea kabeli ümbruse korrastamine ja koristustööd 2) Vainupea kalmistu ümbruse korrastamine ja koristustööd 3) Suureliiva ranna korrastamine ja koristustööd 4) Kaarna kivi ümbruse ja ranna korrastamine ja koristustööd 5) Ülejõe ranna korrastamine ja koristustööd 6) Bussipeatuse ning selle ümbruse korrastamine ja koristustööd 7) Küla teeäärsete korrastamine ja koristustööd. Töögrupid ja tegevuskava pannakse paika kohapeal. Aastatega on külarahva seas välja kujunenud, et kes ja kus toimetab. Jooksvalt võib enne talgute algust vajalike tööde nimekiri täpsustuda.
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 29
Kaasa võtta 1) vajadusel töökindad 2) tööriistad (rehad, aiakärud, kraabitsad, noad) 3) sobivad jalanõud (nt kummikud) 4) sobiv riietus 5) veepudel janu kustutamiseks talgutööde ajal 6) hea tuju 7) sõbrad ja tuttavad. NB! Prügikotid on kohapeal olemas. NB! Tööriistade kaasavõtmisel palume need võimalusel märgistada vms, et päras tööde lõppu leiaksid kõik oma kaasavõetud vahendid kenasti üles.
Talgulistele pakutav Pakume kohapeal ca 13.30 paiku talgusuppi ja ühise piknikulaua pealt maiustamist!
Talgujuht Mario Luik
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Vainupea kabeli juures kell 12.00. Talgupäev toimub ka kergelt vihmase ilma korral.
Muu vajalik info Prügi ladustamine kalmistu prügikastide kõrvale. Pärast talgutöid toimub (ca algusega 14.00) Vainupea küla selts MTÜ üldkoosolek, kuhu on peale seltsi liikmete oodatud kuulama ja kaasa rääkima kõik huvilised. Täiendavat infot meie tegemiste kohta leiab http://www.vainupea.ee
Talgukood 190329002
Salvesta kalendrisse