Vainupea küla kevadtalgud 2017

Lääne-Virumaa, Vihula vald, Vainupea

  • Heakord
  • Külatalgud
  • Mälestised
  • Prügikoristus
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 06. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on traditsiooniliselt külarahvas kevadel taas pärast sügis- ja talvekuid kokku tuua ning teostada ühiselt vajalikud Vainupea küla koristus- ja korrastustööd (lehtede riisumine, prügi korjamine jne) eeskätt Vainupea kabeli ja Vainupea kalmistu ümbruses ning Suureliiva rannas.
Talgutööd Planeeritud talgutööd: 1) Vainupea kabeli ümbruse korrastamine ja koristustööd 2) Vainupea kalmistu ümbruse korrastamine ja koristustööd 3) Suureliiva ranna korrastamine ja koristustööd 4) Kaarna kivi ümbruse ja ranna korrastamine ja koristustööd 5) Ülejõe ranna korrastamine ja koristustööd 6) Bussipeatuse ning selle ümbruse korrastamine ja koristustööd 7) Küla teeäärsete korrastamine ja koristustööd 8) Uue purjeka kabelisse ülespanek. Töögrupid ja tegevuskava pannakse paika kohapeal. Aastatega on külarahva seas välja kujunenud, et kes ja kus toimetab. Jooksvalt võib enne talgute algust vajalike tööde nimekiri täpsustuda.
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 27
Kaasa võtta 1) vajadusel töökindad 2) tööriistad (rehad, aiakärud, kraabitsad, noad) 3) sobivad jalanõud (nt kummikud) 4) sobiv riietus 5) veepudel janu kustutamiseks talgutööde ajal 6) hea tuju 7) sõbrad ja tuttavad. NB! Prügikotid on kohapeal olemas. NB! Tööriistade kaasavõtmisel palume need võimalusel märgistada vms, et päras tööde lõppu leiaksid kõik oma kaasavõetud vahendid kenasti üles.
Talgulistele pakutav Pakume kohapeal ca 11.30 paiku talgusuppi ja ühise piknikulaua pealt maiustamist!
Talgujuht Mario Luik
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Vainupea kabeli juures kell 10.00. Talgupäev toimub ka kergelt vihmase ilma korral.
Muu vajalik info Prügi ja jäätmete kokkukogumine ning äraviimine: 1) jäätmed (vanarehvid, akud, kodutehnika, külmikud) tuleb ise oma transpordi abil viia jäätmejaama (Spordi 16, Võsu). 2) olmejäätmed, mis me kottidega teepeenrale paneme, korjab Maanteeamet riigimaanteede äärest kokku Teeme Ära päeva raames. Pärast talgutöid toimub (ca algusega 12.00) Vainupea küla selts MTÜ üldkoosolek, kuhu on peale seltsi liikmete oodatud kuulama ja kaasa rääkima kõik huvilised. Täiendavat infot meie tegemiste kohta leiab http://www.vainupea.ee
Talgukood 170315109
Salvesta kalendrisse