Vabavaratalgud Võru

Võrumaa, Võru linn, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Väimela

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 03. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab veel MS Windows XP, MS Office 2003 kuid mitte ainult - teretulnud on kõik Microsofti tarkvara kasutajad kes soovivad kasutada kaasaegset vabatarkvara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks. Pakume võimalust osa saada töökindlast ja turvalisest vabatarkvarast ning ühineda vabatarkvara kogukonnaga.
Talgutööd Talgutööks on vabatarkvara paigaldamine arvutitele, eeskätt operatsioonisüsteemina Linux ja kontoritarkvarana LibreOffice. See toimub vabatahtlikkuse alusel ja on talgul osalejale täiesti tasuta. Eelistame eestlaste jaoks koostatud Estobuntut - http://www.estobuntu.org/mis-estobuntu Palume võimalusel eelnevalt oma andmetest varukoopia teha.
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 31
Kaasa võtta Arvuti(d), millele soovitakse paigaldada Linux ja muu vabavara. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või ka väline kõvaketas - vajadusel saab sinna andmed varundada. Kes soovib oma sööki ja jooki tarbida siis võtab selle ise kaasa. Alkohoolseid jooke ei ole lubatud tarbida ja ruumis suitsetamine on keelatud. Hea kui arvutil töötab ka internetiühendus - kui võrgupesa ei ole korras siis palume võimalusel kaasa võtta WiFi adapter.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabatarkvara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabatarkvarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume oskusteavet - võimalust ära õppida vabatarkvaralise Linuxi paigaldamine arvutile ning seda ka ise haldama (tarkvara paigaldama, seadistama, vigu lahendama, abi otsima). Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa Liidu koosvõime raamistikul.
Talgujuht Kalle Kebbinau
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Talgute toimumiskoht ja kogunemine on peamaja teisel korrusel. Täpsem info ja viited kohapeal.
Muu vajalik info Talgud toimuvad niikaua kui huvilisi jätkub kuid mitte kauem kui kella 17.00-ni. Talgule tulla rõõmsa meelega ja heas tujus! Kõik teadmised ja oskused vabatarkvara kohta, mida talgutel saadakse, on soovitav ka teistele edasi õpetada ja aidata seeläbi ka neid kes talgutele kohale tulla ei saanud. Lisainfot leiab ALVATAL-i kodulehelt - http://alvatal.ee/vabavaratalgud.htm Facebook: Võrumaa talgud - https://www.facebook.com/events/512630955513161/ üle-eestiline sündmus - https://www.facebook.com/events/682297118495745/ Facebooki grupp - https://www.facebook.com/groups/vabatarkvara/ Talgud korraldatakse MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu (ALVATAL) poolt - http://alvatal.ee/ Talguid on võimalik toetada, tehes annetuse ALVATAL-i pangakontole EE362200221055871209 märgusõnaga “vabavaratalgud”
Talgukood 140410008
Salvesta kalendrisse