Vabavaratalgud Viljandimaa 2015

Viljandimaa, Viljandi linn, Leola-15a

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab veel MS Windows, MS Office kuid mitte ainult - teretulnud on kõik arvutikasutajad, sõltumata olemasolevast tarkvarast, kes soovivad kasutada kaasaegset vabavara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara ja reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks. Pakume võimalust osa saada töökindlast ja turvalisest vabavarast ning ühineda vabavara kogukonnaga.
Talgutööd Talgutööks on vaba tarkvara paigaldamine arvutitele. Operatsioonisüsteemina GNU/Linux, kas MS Windows asemele või selle kõrvale teise operatsioonisüsteemina. See annab võimaluse turvaliselt tutvuda ja sujuvalt üleminna Linuxile. Eelistame eestlaste jaoks koostatud Estobuntut - http://www.estobuntu.org/mis-estobuntu Kontoritarkvarana pakume LibreOffice paigaldamist. Soovi korral saab paigaldada ka muud vabavara - sellest tuleb ise kohapeal teada anda. See kõik toimub vabatahtlikkuse alusel ja on talgul osalejale täiesti tasuta. Palume võimalusel eelnevalt oma andmetest varukoopia teha ja see varukoopia ka kaasa võtta.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 24
Kaasa võtta Raudvaraliselt korras arvuti, millele soovitakse paigaldada GNU/Linux ja muu vabavara. Kui soovitakse lisaseadmeid tööle saada (printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk vms) siis palume ka need kaasa võtta. Kes oma andmetest varukoopiat ei ole teinud, siis nendel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või väline kõvaketas - vajadusel saab sinna andmed varundada.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume oskusteavet - võimalust ära õppida vabatarkvaralise GNU/Linuxi paigaldamine arvutile. Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa Liidu koosvõime raamistikul.
Talgujuht Ott Kukk
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Talgud toimuvad Viljandi linnas, Leola-15a, Viljandi Kutseõppekeskuse täiendõppeosakonnas. Tagumises majas. http://www.vikk.ee
Muu vajalik info Talgud toimuvad märgitud ajavahemikul või kuni huvilisi jätkub. Talgule tulla rõõmsa meelega ja heas tujus! Kõik teadmised ja oskused vabavara kohta, mida talgutel saadakse, on soovitav ka teistele edasi õpetada ja aidata seeläbi ka neid kes talgutele kohale tulla ei saanud. Lisainfo vabavara ja selle tuge pakkuvate ettevõtete kohta leiab Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu kodulehelt http://alvatal.ee/business/ - nemad pakuvad ka hilisemat tuge vabavara osas. Vabavara tuge pakub ka kogukonna foorum aadressil http://pingviin.org/ LibreOffice'i osas leiab abi aadressilt http://www.libreoffice.ee/ - seal on õppematerjalid, foorum. Estobuntu juhendid leiab http://juhend.estobuntu.org/
Talgukood 150420056
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid https://www.facebook.com/viljandikutseoppekeskus