Vabavaratalgud Võrumaa 2015

Võrumaa, Võru linn, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Väimela, 65566

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab veel MS Windows, MS Office kuid mitte ainult - teretulnud on kõik arvutikasutajad sõltumata olemasolevast tarkvarast kes soovivad kasutada kaasaegset vabavara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks. Pakume võimalust osa saada töökindlast ja turvalisest vabavarast ning ühineda vabavara kogukonnaga.
Talgutööd Tule ja paigalda asjatundja abiga oma arvutisse kaasaegne, turvaline ja emakeelne tarkvara (Linux ja LibreOffice). Võimalusel tee andmetest varukoopia.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 24
Kaasa võtta Töötav arvuti ja võimalikud lisaseadmed (printer, skanner, netipulk)
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume oskusteavet - võimalust ära õppida vabatarkvaralise GNU/Linuxi paigaldamine arvutile ning seda ka ise haldama (tarkvara paigaldama, seadistama, vigu lahendama, abi otsima). Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa Liidu koosvõime raamistikul.
Talgujuht Kalle Kebbinau
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Võrumaa Kutsehariduskeskuse peamaja teine korrus. Täpsemad viited kohapeal.
Muu vajalik info Lisainfo vabavara ja selle tuge pakkuvate ettevõtete kohta leiab Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu kodulehelt http://alvatal.ee/business/ - nemad pakuvad ka hilisemat tuge vabavara osas.
Talgukood 150320007
Salvesta kalendrisse