Vabavaratalgud Tartu 2016

Tartumaa, Tartu, MTÜ Häkkerikoda, Narva mnt 101-205 (II korrus)

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 07. mai 2016
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi, kelle arvutites on vananenud või legaliseerimata (piraat-) tarkvara, paigalda arvutile tasuta ja arvuti riistvarale sobiv Linux operatsioonisüsteem ning anda hüva nõu, kuidas tasulise tarkvara asemel vabavara nende tavapärast arvutitööd teha aitab.
Talgutööd Talgutööks on vabavaralise Linux operatsioonisüsteemi ja LibreOffice kontoritarkvara paigaldamine arvutitele. Soovi korral saab paigaldada ka muud vabavara.
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 19
Kaasa võtta Kaasa tuleb võtta riistvaraliselt töökorras arvuti(d), millele soovitakse vabavara paigaldada. Kui tegemist on lauaarvutiga, siis soovitavalt palume kaasa võtta klaviatuur, hiir, monitor ja kui soovitakse ka lisaseadmeid tööle saada (printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk, ID-kaardi lugeja vms), siis palume ka need kaasa võtta. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või ka väline kõvaketas, et vajadusel sinna andmed varundada.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta. See annab võimaluse pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda, kasutades olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Lisaks pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda infot teistelegi edasi jagada.
Talgujuhid
Eno Menov
Märt Põder
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Narva mnt 101 ruum 205 (II korrus). Tulla võib alates 14.00 kuni hilise pärastlõunani. Tuleb arvestada, et oma andmete varundamine, uue op-süsteemi installimine ja seadistamine võib võtta aega kuni paar tundi. NB! Liituda võib suvalisel ajal, st pole vaja alguseks kohale tulla, juhendame jooksvalt, aga kes-ees-see-mees põhimõttest lähtuvalt.
Muu vajalik info Talgud toimuvad traditsiooniliselt MTÜ Häkkerikoda ruumides, meie liikmete ja toetajate ühisel jõul linnakodanike jt hüvanguks. Talgutele on oodatud kõik abivajajaid ja abistajad ka ilma registreerumata. Parkida saab maja taga avaras hoovis.
Talgukood 160427029
Salvesta kalendrisse