Vabavaratalgud Tartu 2015

Tartumaa, Tartu, MTÜ Häkkerikoda, Narva mnt 101

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi, kelle arvutites on vananenud (nt Windows XP) või legaliseerimata (piraat-) tarkvara, paigalda arvutile tasuta ja arvuti riistvarale sobiv Linux operatsioonisüsteem ning anda hüva nõu, kuidas tasulise tarkvara asemel vabavara nende tavapärast arvutitööd teha aitab.
Talgutööd Talgutööks on vabavaralise Linux operatsioonisüsteemi ja LibreOffice kontoritarkvara paigaldamine arvutitele. Soovi korral saab paigaldada ka muud vabavara.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 23
Kaasa võtta Kaasa tuleb võtta riistvaraliselt töökorras arvuti(d), millele soovitakse vabavara paigaldada. Kui tegemist on lauaarvutiga, siis soovitavalt palume kaasa võtta klaviatuur, hiir, monitor ja kui soovitakse ka lisaseadmeid tööle saada (printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk, ID-kaardi lugeja vms), siis palume ka need kaasa võtta. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või ka väline kõvaketas, et vajadusel sinna andmed varundada.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta. See annab võimaluse pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda, kasutades olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Lisaks pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda infot teistelegi edasi jagada.
Talgujuht Eno Menov
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Narva mnt 101 ruum 205 (II korrus). Tulla võib alates 11.00 kuni hilise pärastlõunani. Tuleb arvestada, et arvuti seadistamine võib võtta aega kuni paar tundi.
Muu vajalik info MTÜ Häkkerikoda https://hackest.org Artikkel vananenud tarkvara kasutamise ohust: https://www.ria.ee/vananenud-tarkvara-kasutamine/) Talgutele on oodatud kõik abivajajaid ja abistajad ka ilma registreerumata.
Talgukood 150501003
Salvesta kalendrisse