Vabavaratalgud Tallinn 2015

Harjumaa, Tallinn, Mustamäe linnaosa, IT Kolledž, Raja 4c

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi, kelle arvutites töötab veel MS Windows, MS Office, kuid mitte ainult - teretulnud on kõik arvutikasutajad, sõltumata olemasolevast tarkvarast, kes soovivad kasutada kaasaegset vabavara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks. Pakume võimalust osa saada töökindlast ja turvalisest vabavarast ning ühineda vabavara kogukonnaga.
Talgutööd Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema kasutusea tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti Vabariigi valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa koosvõime raamistikul.
Talguliste maksimumarv 100
Vabu kohti 72
Kaasa võtta Raudvaraliselt korras arvuti(d), millele soovitakse paigaldada GNU/Linux ja muud vabavara. Kui tegemist on lauaarvutiga, siis soovitavalt palume kaasa võtta klaviatuur, monitor ja kui soovitakse ka lisaseadmeid tööle saada (printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk, ID-kaardi lugeja vms), siis palume ka need kaasa võtta. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või ka väline kõvaketas - vajadusel saab sinna andmed varundada. Kes soovib oma sööki ja jooki tarbida, siis võtab selle ise kaasa. Alkohoolseid jooke ei ole lubatud tarbida ja ruumis suitsetamine on keelatud.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema kasutusea tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti Vabariigi valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa koosvõime raamistikul.
Talgujuht Lauri Võsandi
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine IT Kolledži fuajee
Talgukood 150407034
Salvesta kalendrisse