Vabavaratalgud Tallinn

Harjumaa, Tallinn, Mustamäe linnaosa, Raja 4c, IT Kolledž

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 03. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Teadaanne: 3. maiks on kohad täis, kasutage lehe all olevat registreerimisvormi et end lisatalgutele kirja panna. Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab veel MS Windows XP, MS Office 2003 kuid mitte ainult - teretulnud on kõik Microsofti tarkvara kasutajad kes soovivad kasutada kaasaegset vabatarkvara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks. Pakume võimalust osa saada töökindlast ja turvalisest vabatarkvarast ning ühineda vabatarkvara kogukonnaga. NB! Kellele talgutel kohta ei jätku, andke abi soovist märku täites alljärgnev vorm: Lisatalgute vorm: http://goo.gl/bWSLxd
Talgutööd Talgutööks on vabatarkvara paigaldamine arvutitele, eeskätt operatsioonisüsteemina Linux ja kontoritarkvarana LibreOffice. See toimub vabatahtlikkuse alusel ja on talgul osalejale täiesti tasuta. Eelistame eestlaste jaoks koostatud Estobuntut - http://www.estobuntu.org/mis-estobuntu Palume võimalusel eelnevalt oma andmetest varukoopia teha.
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 0
Kaasa võtta Arvuti(d), millele soovitakse paigaldada Linux ja muu vabavara. Soovitav on säilitamist vajavad andmed enne ise arvutist mälupulgale, välisele kõvakettale või plaatidele tallele panna. Kui seda võimalust kuidagi pole siis ehk saab abi kohapeal olevast varustusest, aga seda on piiratud arv ja andmete ringikopeerimine võtab seega märksa rohkem aega. Kes soovib oma sööki ja jooki tarbida siis võtab selle ise kaasa. Alkohoolseid jooke ei ole lubatud tarbida ja ruumis suitsetamine on keelatud.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabatarkvara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabatarkvarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume oskusteavet - võimalust ära õppida vabatarkvaralise Linuxi paigaldamine arvutile ning seda ka ise haldama (tarkvara paigaldama, seadistama, vigu lahendama, abi otsima). Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa Liidu koosvõime raamistikul.
Talgujuht Laur Mõtus
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Eesti Infotehnoloogia Kolledži fuajees
Muu vajalik info Talgud toimuvad niikaua kui huvilisi jätkub kuid mitte kauem kui kella 18.00-ni. Talgule tulla rõõmsa meelega ja heas tujus! Kõik teadmised ja oskused vabatarkvara kohta, mida talgutel saadakse, on soovitav ka teistele edasi õpetada ja aidata seeläbi ka neid kes talgutele kohale tulla ei saanud. Lisainfo vabatarkvara ja selle tuge pakkuvate ettevõtete kohta leiab Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu kodulehelt http://alvatal.ee/ Vabatarkvara tuge pakub ka kogukonna foorum aadressil http://pingviin.org/ Estobuntu juhendid leiab http://juhend.estobuntu.org/ Lisainfot leiab ALVATAL-i kodulehelt - http://alvatal.ee/vabavaratalgud.htm Facebook: üle-eestiline üritus - https://www.facebook.com/events/682297118495745/ Facebooki grupp - https://www.facebook.com/groups/vabatarkvara/ Talgud korraldatakse MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu (ALVATAL) poolt - http://alvatal.ee/ Talguid on võimalik toetada, tehes annetuse ALVATAL-i pangakontole EE362200221055871209 märgusõnaga “vabavaratalgud” NB! Kellele talgutel kohta ei jätku, andke abi soovist märku täites alljärgnev vorm: Lisatalgute vorm: http://goo.gl/bWSLxd
Talgukood 140410040
Salvesta kalendrisse