Vabavaratalgud Rapla 2015

Raplamaa, Rapla vald, Rapla linn, Rapla Kultuurikeskus; Tallinna mnt 17a; 79513 Rapla

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab aegunud tarkvara (https://www.ria.ee/vananenud-tarkvara-kasutamine/) kuid mitte ainult - teretulnud on kõik arvutikasutajad sõltumata olemasolevast tarkvarast kes soovivad kasutada kaasaegset vabavara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks.
Talgutööd Talgutööks on vabavara paigaldamine arvutitele, eeskätt operatsioonisüsteemina GNU/Linux ja kontoritarkvarana LibreOffice. Soovi korral saab paigaldada ka muud vabavara - sellest tuleb siis ise kohapeal teada anda. See kõik toimub vabatahtlikkuse alusel ja on talgul osalejale täiesti tasuta. Palume võimalusel eelnevalt oma andmetest varukoopia teha - eriti kui andmeid on palju.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 20
Kaasa võtta Riistvaraliselt korras arvuti(d), millele soovitakse paigaldada vabavara. Kui tegemist lauaarvutiga siis palume kindlasti kaasa võtta toitejuhtmed, hiir, klaviatuur, monitor ja kui soovitakse lisaseadmeid tööle saada (printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk vms) siis palume ka need kaasa võtta. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk või ka väline kõvaketas - vajadusel saab sinna andmed varundada. Palume kaasa võtta ka pikendusjuhe ja kui on siis ka netipulk. Kes soovib oma sööki ja jooki tarbida siis võtab selle ise kaasa. Kohapeal pakub kehakinnitust jogurti ja kohukeste näol TERE AS. Alkohoolseid jooke ei ole lubatud tarbida ja ruumis suitsetamine on keelatud. Kohapeal saab süüa osta Galeriikohvikust ja lähedal on ka toidukauplusi.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabavara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda infot teistelegi edasi jagada. Kehakinnitust piimatoodete näol pakub TERE AS - http://tere.ee/ - suured tänud toetamast!
Talgujuht Edmund Laugasson
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Koguneme Rapla Kultuurikeskuse ees ja võib kohe ka sisse tulla ning oma arvuti paika sättida. Üritus toimub Rapla Kultuurikeskuse 2.korrusel Kammersaalis. Aadress: Tallinna mnt 17a, 79513 Rapla Täpne asukoht - https://maps.google.com/maps?q=Rapla+Kultuurikeskus,+Tallinna+maantee,+Rapla,+Eesti+Vabariik&hl=et-EE&ll=59.005036,24.793852&spn=0.002392,0.007993&sll=59.005733,24.794244&sspn=0.004762,0.015986&oq=Rapla+Kultuurk&t=h&gl=US&hq=Rapla+Kultuurikeskus,&hnear=Tallinna+maantee,+Rapla,+Eesti+Vabariik&z=18&layer=c&cbll=59.004807,24.793748&panoid=UD7V54elShpbxKpWE3FCrg&cbp=12,132.19,,0,-5.98 Parkida saab Kultuurikeskuse ees (vähe kohti) ja taga (palju kohti). Kultuurikeskuse ees ka võimalus jalgrattaid parkida. Raplasse kohale saab liinibussiga (väljumisajad - http://www.tpilet.ee/) ja rongiga (väljumisajad - http://elron.ee/)
Muu vajalik info Kui olete tulemas mitme arvutiga siis iga arvuti kohta palume teha registreerimine - siis on teada, mitu arvutit on tulemas. Võib sulgudesse panna (arvuti 1) ja teistkordse registreerimise puhul (arvuti 2) näiteks. Talgud toimuvad märgitud ajavahemikul või kuni huvilisi jätkub. Talgule tulla rõõmsa meelega ja heas tujus! Kõik teadmised ja oskused vabavara kohta, mida talgutel saadakse, on soovitav ka teistele edasi õpetada ja aidata seeläbi ka neid kes talgutele kohale tulla ei saanud. Lisainfo vabavara ja selle tuge pakkuvate ettevõtete kohta leiab Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu kodulehelt http://alvatal.ee/business/ - nemad pakuvad ka hilisemat tuge vabavara osas. Vabavara tuge pakub ka kogukonna foorum aadressil http://pingviin.org/ LibreOffice'i osas leiab abi aadressilt http://www.libreoffice.ee/ - seal on õppematerjalid, foorum. Estobuntu juhendid leiab http://juhend.estobuntu.org/ Lisainfot leiab ALVATAL'i kodulehelt - http://alvatal.ee/private/ ja suhelda saab Facebooki grupis - https://www.facebook.com/groups/vabatarkvara/ Talgud korraldatakse MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu (ALVATAL) poolt - http://alvatal.ee/ koos vabatahtlike ja Teeme Ära! talgupäeva meeskonnaga. Talguid on võimalik toetada, tehes vabatahtliku annetuse ALVATAL'i pangakontole EE362200221055871209 märgusõnaga “vabavaratalgud” NB! Kellele talgutel kohta ei jätku, andke abi soovist märku aadressil http://eepurl.com/bc6GmX Rapla Kultuurikeskuse kohta leiab infot aadressil http://raplakultuur.ee/
Talgukood 150223001
Salvesta kalendrisse