Vabavaratalgud Rapla

Raplamaa, Rapla vald, Rapla linn, Rapla Kultuurikeskus; Tallinna mnt 17a; 79513 Rapla

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 03. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab veel MS Windows XP, MS Office 2003 kuid mitte ainult - teretulnud on kõik Microsofti tarkvara kasutajad kes soovivad kasutada kaasaegset vabatarkvara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Pakume seda kõike täiesti tasuta kogukonna hüvanguks. Pakume võimalust osa saada töökindlast ja turvalisest vabatarkvarast ning ühineda vabatarkvara kogukonnaga.
Talgutööd Talgutööks on vabatarkvara paigaldamine arvutitele, eeskätt operatsioonisüsteemina Linux ja kontoritarkvarana LibreOffice. See toimub vabatahtlikkuse alusel ja on talgul osalejale täiesti tasuta. Eelistame eestlaste jaoks koostatud Estobuntut - http://www.estobuntu.org/mis-estobuntu Palume võimalusel eelnevalt oma andmetest varukoopia teha.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 3
Kaasa võtta Raudvaraliselt korras arvuti(d), millele soovitakse paigaldada Linux ja muu vabavara. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või ka väline kõvaketas - vajadusel saab sinna andmed varundada. Kes soovib oma sööki ja jooki tarbida siis võtab selle ise kaasa. Alkohoolseid jooke ei ole lubatud tarbida ja ruumis suitsetamine on keelatud. Kohapeal saab ka süüa (Galeriikohvik) ja lähedal on ka toidukauplusi.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset ja emakeelset vabatarkvara, mis on jäädavalt tasuta ning võimaldab tasulise tarkvara maksmise nõiaringist välja saada. Pakume võimalust pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda ning kasutada olemasolevat arvutit tema tegeliku lõpuni. Pakume võimalust vabatarkvarast rohkem teada saada ja seda teistelegi edasi jagada. Pakume oskusteavet - võimalust ära õppida vabatarkvaralise Linuxi paigaldamine arvutile ning seda ka ise haldama (tarkvara paigaldama, seadistama, vigu lahendama, abi otsima). Pakume võimalust vabaneda suletud ja patenteeritud failivormingutest ning kasutusele võtta avatud ja vabad failivormingud ning seeläbi täita Eesti valitsuse koostatud koosvõime raamistikku ja tagada maksimaalne ühilduvus, mis omakorda põhineb Euroopa Liidu koosvõime raamistikul.
Talgujuht Edmund Laugasson
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Koguneme Rapla Kultuurikeskuse ees ja võib kohe ka sisse tulla ning oma arvuti paika sättida. Üritus toimub Rapla Kultuurikeskuse Kammersaali 2.korrusel. Aadress: Tallinna mnt 17a, 79513 Rapla Täpne asukoht - https://maps.google.com/maps?q=Rapla+Kultuurikeskus,+Tallinna+maantee,+Rapla,+Eesti+Vabariik&hl=et-EE&ll=59.005036,24.793852&spn=0.002392,0.007993&sll=59.005733,24.794244&sspn=0.004762,0.015986&oq=Rapla+Kultuurk&t=h&gl=US&hq=Rapla+Kultuurikeskus,&hnear=Tallinna+maantee,+Rapla,+Eesti+Vabariik&z=18&layer=c&cbll=59.004807,24.793748&panoid=UD7V54elShpbxKpWE3FCrg&cbp=12,132.19,,0,-5.98 Parkida saab Kultuurikeskuse ees (vähe kohti) ja taga (palju kohti). Kultuurikeskuse ees ka võimalus jalgrattaid parkida. Raplasse kohale saab liinibussiga (väljumisajad - http://www.tpilet.ee/) ja rongiga (väljumisajad - http://elron.ee/)
Muu vajalik info Kui olete tulemas mitme arvutiga siis iga arvuti kohta palume teha registreerimine - siis on teada, mitu arvutit on tulemas. Võib sulgudesse panna (arvuti 1) ja teistkordse registreerimise puhul (arvuti 2) näiteks. Talgud toimuvad niikaua kui huvilisi jätkub. Talgule tulla rõõmsa meelega ja heas tujus! Kõik teadmised ja oskused vabatarkvara kohta, mida talgutel saadakse, on soovitav ka teistele edasi õpetada ja aidata seeläbi ka neid kes talgutele kohale tulla ei saanud. Lisainfo vabatarkvara ja selle tuge pakkuvate ettevõtete kohta leiab Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu kodulehelt http://alvatal.ee/ Vabatarkvara tuge pakub ka kogukonna foorum aadressil http://pingviin.org/ Estobuntu juhendid leiab http://juhend.estobuntu.org/ Lisainfot leiab ALVATAL-i kodulehelt - http://alvatal.ee/vabavaratalgud.htm Facebook: üle-eestiline üritus - https://www.facebook.com/events/682297118495745/ Rapla üritus - https://www.facebook.com/events/295543913941404/ Facebooki grupp - https://www.facebook.com/groups/vabatarkvara/ Talgud korraldatakse MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu (ALVATAL) poolt - http://alvatal.ee/ Talguid on võimalik toetada, tehes annetuse ALVATAL-i pangakontole EE362200221055871209 märgusõnaga “vabavaratalgud” NB! Kellele talgutel kohta ei jätku, andke abi soovist märku http://goo.gl/bWSLxd vormi kaudu.
Talgukood 140408038
Salvesta kalendrisse