Vabavara talgud

Hiiumaa, Hiiu vald, Kärdla linn, Kärdla Ühisgümnaasiumi arvutiklass (kunagine Tarbijate Ühistu kaubamaja 2.korrus). Uus tn.2

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 30. aprill 2016
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on aidata inimesi, MS Windows tarkvara on aegunud. Pakume alternatiivseid legaalseid võimalusi Microsofti toodete asendamiseks. Kuid mitte ainult - teretulnud on kõik arvutikasutajad, sõltumata olemasolevast tarkvarast, kes soovivad kasutama hakata kaasaegset vabavara. Pakutav emakeelne ja kaasaegne vabavara on ka jäädavalt tasuta ning võimaldab pääseda tasulise tarkvara kulukast nõiaringist - võib loobuda isegi uue arvuti ostmisest, kasutades olemasolevat selle kasutusea lõpuni ja säästes seeläbi loodust ehk meie kõigi elukeskkonda.
Talgutööd Tööks on vabavara paigaldus arvutitele: op.-süsteem GNU/Linux e. emakeelne 'elementary OS' või analoogne ja kontoritarkvara LibreOffice. Muu vabavara soovidest palume eelnevalt teatada. Pakutava valik on vaba ja täiesti tasuta. Palume teha arvuti-andmetest enne sobivale andmekandjale varukoopia, mis kaasa võtta. Kasutaja edasine teabe-tugi Hiiumaal või kaughaldusena.
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 14
Kaasa võtta Hea tuju! Töökorras raudvaraga arvuti(d), millele soovitakse paigaldada GNU/Linux jm. vabavara. Lauaarvutiga palume kaasa võtta klaviatuur, monitor ja vajadusel ka lisaseadmed: printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk, ID-kaardi lugeja vms. Andmevarunduseks on hea kaasa võtta mälupulk (suurim - parim) ja/või välis-kõvaketas. Kaasavõetud söök ja alkoholivaba jook on lubatud. Ruumides ei suitsetata!
Talgulistele pakutav Emakeelne operatsioonisüsteem 'Linux Ubuntu' või analoogne http://elementary.io/. Võimaldab kasutada ka ID-kaarti. Soovi korral nii kohapealne vabavara kasutusõpetus kui ka kokkuleppel edasine kasutajatugi Kärdlas, Emmastes või kaughaldusena. Saades vabavarast rohkem teada, on seda võimalik teistele jagada-õpetada ning aidata edaspidi ka mitte-osalenuid. Talguline hakkab osa saama töökindlast ja turvalisest vabavarast ning omab ka võimalust ühineda vabavara kogukonnaga. Võttes kasutusele vabad ja avatud failivormingud, võib vabaneda patenteeritud ning suletud failivormingutest. Ühilduvuse tagamise aluseks on 'Riigi infosüsteemi koosvõime raamistik', millel toeks 'Euroopa koosvõime raamistik'.
Talgujuht Tõnu Soop
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kärdla ÜG arvutiklass Uus tn 2 Kärdla (sissepääs kahe maja vahelt)
Muu vajalik info Mitme arvutiga tulekul palume iga arvuti registreerida eraldi - on väga oluline teada eelnevalt 'talguobjektide' koguarvu. Näiteks: Esmasel registreerimisel sulgudesse (arvuti 1) ja teistkordsel (arvuti 2). Talgud toimuvad märgitud ajavahemikul või kuni huvilisi jätkub. Talguliseks tulla tingimata rõõmsa meelega ja heas tujus! Vabavara ja selle kasutajale abi/tuge pakkuvate ettevõttete loetelu leiab Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu kodulehelt http://alvatal.ee/business/. Nemad pakuvad ka edasist vabavara tuge. Kogukonna foorum aadressil http://pingviin.org/ pakub samuti vabavara tuge. LibreOffice'i kasutajatoe leiab aadressilt http://www.libreoffice.ee/ Seal on nii õppematerjalid kui ka foorum. Estobuntu juhendid on aadressil http://juhend.estobuntu.org/ Lisateavet leiab ALVATAL'i kodulehelt http://alvatal.ee/private/ ja suhtlemiseks on grupp Facebook'is https://www.facebook.com/groups/vabatarkvara/ Talgud korraldatakse MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidu (ALVATAL) poolt http://alvatal.ee/ Talguid on võimalik toetada, tehes vabatahtliku annetuse ALVATAL'i pangakontole EE362200221055871209 märgusõnaga “vabavaratalgud”. NB! Kellele talgutel kohta ei jätku, andke abi soovist märku aadressil http://eepurl.com/bc6GmX
Talgukood 160414016
Salvesta kalendrisse