Vabavara- ja küberturvalisuse talgud - Tartu 2017

Tartumaa, Tartu, MTÜ Häkkerikoda, Narva mnt 101-205 (II korrus)

  • Kogukonna turvalisus
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 13. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on julgustada inimesi kasutama vabavara ja anda praktilisi teadmisi küberturvalisusest. Sel eesmärgil aitame inimesi, kelle arvutites on vananenud või legaliseerimata (piraat-) tarkvara, paigalda arvutile tasuta ja arvuti riistvarale sobiv Linux operatsioonisüsteem ning anda hüva nõu, kuidas tasulise tarkvara asemel vabavara nende tavapärast arvutitööd aitab teha ning kuidas ohutult internetti kasutada.
Talgutööd Talgutööks on loengute ja töötubade läbiviimine, mis tutvustavad Linux operatsioonisüsteeme ja krüptograafilisi rakendusi. Selle käigus paigaldatakse soovijatele arvutisse vabavaraline Linux operatsioonisüsteem ja LibreOffice kontoritarkvara. Soovi korral saab paigaldada ka muud vabavara. Talgupäeva detailne programm avaldatakse peatselt Tartu Häkkerikoja veebilehel hackest.org.
Talguliste maksimumarv 21
Vabu kohti 21
Kaasa võtta Kaasa tuleb võtta riistvaraliselt töökorras arvuti(d), millele soovitakse vabavara paigaldada. Kui tegemist on lauaarvutiga, siis soovitavalt palume kaasa võtta klaviatuur, hiir, monitor ja kui soovitakse ka lisaseadmeid tööle saada (printer, skanner, digifotoaparaat, netipulk, ID-kaardi lugeja vms), siis palume ka need kaasa võtta. Võimalusel palume kaasa võtta ka mälupulk (mida suurem, seda parem) või ka väline kõvaketas, et vajadusel sinna andmed varundada.
Talgulistele pakutav Pakume kaasaegset vabavara, mis on jäädavalt tasuta ja hea alternatiiv Windows operatsioonisüsteemile. See annab võimaluse pääseda uue arvuti ostmisest ja säästa seeläbi keskkonda, kasutades olemasolevat arvutit tema praktilise väärtuse viimase piirini. Lisaks pakume võimalust vabavarast rohkem teada saada ja seda infot teistelegi edasi jagada.
Talgujuht Eno Menov
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Narva mnt 101 ruum 205 (II korrus). Tulla võib alates 14.00 kuni hilise pärastlõunani. Tuleb arvestada, et oma andmete varundamine, uue op-süsteemi installimine ja seadistamine võib võtta aega kuni paar tundi. NB! Liituda võib suvalisel ajal, st pole vaja alguseks kohale tulla, juhendame jooksvalt, aga kes-ees-see-mees põhimõttest lähtuvalt.
Muu vajalik info Talgud toimuvad traditsiooniliselt MTÜ Häkkerikoda ruumides, meie liikmete ja toetajate ühisel jõul linnakodanike jt hüvanguks. Talgutele on oodatud kõik abivajajaid ja abistajad ka ilma registreerumata. Parkida saab maja taga avaras hoovis.
Talgukood 170505021
Salvesta kalendrisse