Väätsa raba laudtee ehitus

Järvamaa, Väätsa vald, Vissuvere, Talgukoha leiab Väätsa aleviku poolt Lõõla küla poole (5,2 km) sõites. Talgu kohas on liikumiskiirus piiratud, tee ääres on liiklusreguleerijad ning parkimiskorraldajad.

  • #EV100
  • Looduskaitse
  • Mälestised
  • Muud talgud
  • Spordi- ja terviseraja...
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 06. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Tule saa osa parajalt hullust ettevõtmisest – ehitame üheskoos vaid ühe laupäevaga Väätsa rabasse laudtee! Miks hull värk? Sest tavapäraselt võib kuluda selleks ligi kuu. Aga Väätsal teemegi asju erakordse entusiasmiga ja üheskoos. Milleks laudtee? Sest raba matkarada külastatakse tihti ja pinnasel talludes tehakse tihti liiga loodusele. 2,7 km pikkusele õpperajale ehitame 2 km laudteed ning paigaldame infotahvlid ja viidad - matkarajast sünnib loodusõpperada. Ehk siis lisaks looduse hoidmisele saab see olema Paide, Väätsa, Türi elanike jaoks lähim looduse nautimise ning lastele õppimispaik.
Talgutööd Talgutel on kaasalöömise võimalusi igas vanuses ja erineva võimekusega inimestele. Kuna 2km ühe päevaga on suur väljakutse, siis vajame ligi 100 inimest laudu ja prusse rabasse viima. (Laudtee laius saab olema 40 cm (2x10cm, 1 x 15 laud). Logistiliselt oleme plaaninud selle lihtsaks tööks, materjal on kerge ning seda saab üksi või kahekesi liigutada, ainult jalutama peab natuke. Laudtee ehitus (põikpuudele laudade kinnitamine) vajab korraga tegutsema 10 ehitusmeeskonda, ca 50 inimest. Teiste töödena on pakkuda puidukaitsevahendi kandmine lõkkekoha ehitistele, ehitusmeeskondade toetamine (sobib lastele), liikumise koordineerimine jne. Leiame sobiva rakenduse kõigile huvilistele!
Talguliste maksimumarv 251
Vabu kohti 12
Kaasa võtta Riietus vastavalt ilmale ja arvestusega, et rabas leidub mõni vesisem koht. Kaaluge igaks juhuks kummikuid. Kui on, siis töökindad (pakume ka kohapeal).
Talgulistele pakutav Kõik, kes laudtee ehituses kaasa löövad, saavad nimeliselt mainitud autahvlil, samuti on meil igaühele Eesti 100 puhul rahvuslik kingitus. Kaasa anname auväärse ja mõnusa ärategemise tunde, sest Eesti mõistes on tegemist erakordse sündmusega. Pakume suppi ja pirukat, vett ja kalja. Pärast talgupäeva saab pesta ja sauna ning õhtul on kõigile Väätsa Rahvamajas pidu. Kella 15:00- 18:00 saab külastada Eesti Jalgrattamuuseumi www.velomuuseum.ee
Talgujuht Lauri Läänemets
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Kogunemine matkaraja lõkkeplatsil 09:30. Väätsa alevikust Lõõla küla poole sõites (5,2 km) on teel kiirus piiratud ning teid võtavad vastu liiklusreguleerijad ning parkimise korraldajad.
Muu vajalik info 10:00 infominutid, kuna inimesi tuleb palju ja kogu sündmus on ühtlasi logistiline väljakutse. Omavahel peame leppima kokku tegutsemises, et loodust, eriti raba, säästa.
Talgukood 170326018
Salvesta kalendrisse