Uue-Põltsamaa mõisa talgud

Jõgevamaa, Põltsamaa, Veski 7 Põltsamaa Jõgevamaa 48106

Talgud toimusid 07. mai 2016
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on Uue-Põltsamaa mõisa ümbruse korrastamine. Juba käesoleval aasta mais-juunis hakkavad mõisa ümbruses toimuma kultuurisündmused, plaanis on mõisa tegevuste laiendamine kohaliku kogukonna kaasamiseks ja linnarahva hüvanguks. Esmajoones on kavas mõisahoone juurde paigaldada välilava ja istekohad. Kuna mõis on eelmisel sajandil üle 50 aasta tegutsenud koolina või uue koolimaja lisaruumidena, on mõisa taaselustamisel emotsionaalne väärtus ka paljude kohalike elanike ja kooli vilistlaste jaoks.
Talgutööd Prahi koristamine, okste lõikamine, (võimalusel põletamine), äravedu, riisumine, pinnase laotamine.
Talguliste maksimumarv 100
Vabu kohti 66
Kaasa võtta Kätte kindad, selga-jalga ilmale vastavad tööriided, -jalatsid. Võimalusel kaasa reha, labidas, vana lina prahi vedamiseks. Väike amps (müslibatoon, pähklid, šokolaad, vms), et lõunani keskkoht kindel püsiks. Kindlasti võtta kaasa pudeliga joogivesi.
Talgulistele pakutav Talgusupp naiskodukaitsjatelt kell 14.00 ja supi kõrvale vestlusring mõisarahvaga. Räägime pisut mõisa ajaloost, käesolevatest kavatsustest ja tulevikutegemistest.
Talgujuht Iiri Saar
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Kogunemine 7. mail kell 9.45 Veski tn 7, Põltsamaal. Kesklinna poolt tulles kohe peale Põltsamaa Ühisgümnaasiumit pargi nurgas.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta http://www.uuepoltsamaamois.ee/
Talgukood 160329034
Salvesta kalendrisse