Underi ja Tuglase muuseumi aia kevadised koristustalgud

Harjumaa, Tallinn, Nõmme linnaosa, Väikese Illimari 12

  • #nurmenukk
  • Heakord
  • Looduskaitse
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Suurte eesti kirjanike endise kodu - siin on elanud Marie Under, Artur Adson, Friedebert ja Elo Tuglas - ja praeguse Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumi aia kevadine kordaseadmine: aed on avatud nii muuseumikülastajatele (nende hulgas on palju kooliõpilasi) kui ka linnarahvale. On vahva, kui aed ühiselt ilusaks saab. Tegemist on erilise Nõmme aiaga, mis Tuglaste ajal kujunes vaatamisväärsuseks omaette. Aias on avatud pisike loodusõpperada, mis siinset aeda ka sellest vaatenurgast tutvustab: talgutel kohendame lisaks õpperaja stende ja valmistame lindudele pesakaste. Lisaks: otsige nurmenukke!
Talgutööd Lehtede riisumine ja kogumine prügikottidesse, kottide kogumine aianurka, okste lõikamine ja saagimine, okste põletamine lõkkes, kiviktaimlate ja peenrate korrastamine, ilupõõsaste pügamine, kuuri tühjendamine. Tahtsime ehitada ka õueraamatukogu , aga kuna siiani ei ole tulnud ühtki Eesti kliimas raamatusõbralikku ideed, saab osaleda pesakastide meisterdamises.
Talguliste maksimumarv 33
Vabu kohti 4
Kaasa võtta Piknikukorv võib olla hea mõte; muuseumi poolt pakume teed, kringlit ja suppi.
Talgulistele pakutav Lühiekskursioon majas ja aias! Mõned soovijad saavad oma aia tarbeks välja kaevata robiinia istiku - see on üks ülimalt luuleline puu. Samuti olete tänutäheks väga oodatud 18. mail muuseumiööle. Muuseumiöö programm: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=508 - tegeleme laulupeoehteks vajalike märkide valmistamisega ja lastele ilmub üks põnev raamat.
Talgujuht Elle-Mari Talivee
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kl 10-11 muuseumi aias Väikese Illimari/Vabaduse pst 12: siia tulevad linnast bussid 5 ja 18, Õismäelt 36.
Muu vajalik info http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=1243 kirjanikeaed.ee https://www.utkk.ee/
Talgukood 190321011
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid utkk.ee