Underi ja Tuglase muuseumi aia kevadised koristustalgud

Harjumaa, Tallinn, Nõmme linnaosa, Väikese Illimari 12

  • #EV100
  • #kultuuripärandiaasta
  • Heakord
  • Looduskaitse
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 05. mai 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Suurte eesti kirjanike endise kodu - siin on elanud Marie Under, Artur Adson, Friedebert ja Elo Tuglas - ja praeguse Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonna aia kevadine kordaseadmine: aed on avatud nii muuseumikülastajatele (nende hulgas on palju kooliõpilasi) kui ka linnarahvale. On vahva, kui aed ühiselt ilusaks saab. Tegemist on erilise Nõmme aiaga, mis Tuglaste ajal kujunes vaatamisväärsuseks omaette. Aias on avatud pisike loodusõpperada, mis siinset aeda ka sellest vaatenurgast tutvustab: talgutel kohendame lisaks õpperaja stende. Talgutest võtab osa must labradori koer Betti nagu ikka.
Talgutööd Lehtede riisumine ja kogumine prügikottidesse, kottide kogumine aianurka, okste lõikamine ja saagimine, okste põletamine lõkkes, kiviktaimlate ja peenrate korrastamine, ilupõõsaste pügamine, kuuri tühjendamine
Talguliste maksimumarv 33
Vabu kohti 0
Kaasa võtta Piknikukorv võib olla hea mõte; muuseumi poolt pakume teed, kringlit ja suppi.
Talgulistele pakutav Lühiekskursioon majas ja aias! Mõned soovijad saavad oma aia tarbeks välja kaevata robiinia istiku - see on üks ülimalt luuleline puu. Samuti olete tänutäheks väga oodatud 19. mail muuseumiööle. Muuseumiöö programmid saavad avalikuks 4. aprillil leheküljel https://www.muuseumioo.ee/et, ent etteruttavalt võib öelda, et meile on tulemas külla kirjanik Reeli Reinaus, kes räägib muuhulgas kummitustest.
Talgujuht Elle-Mari Talivee
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kl 10-11 muuseumi aias Väikese Illimari/Vabaduse pst 12: siia tulevad linnast bussid 5 ja 18, Õismäelt 36.
Muu vajalik info http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=1243 kirjanikeaed.ee www.utkk.ee
Talgukood 180319014
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid https://drive.google.com/drive/folders/1eKP6Uulued_-QeMVAyhXZhbOOfaxNn3n?usp=sharing