Tuhat lavendlit ja tuhat tööd Saaremaal!!!

Saaremaa, Pöide vald, Välta, Andruse talu

Talgud toimusid 01. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Tehakse ettevalmistusi ja haljastustöid ürituse korraldamise eel - 17. mail korraldab Andruse viinamarjatalu aiandusürituse https://www.facebook.com/Taimevahetus Kõigile haljastuse, koduveini ja mesinduse huvilistele.
Talgutööd Talgutöid on nii aiandushuvilistele kui osavatele meistrimeestele. Paigaldatakse väikerajatis ja tehakse võsapuhastustöid. Korjatakse kokku kive, oksi, vääte ja puhastatakse kände, et koguda kokku üks suur lõkkease Maitule tegemiseks. Aiandushuvilised saavad osaleda lavendlitaimede ümberistutamisel. Talgutele tulles ei pea lapsi koju jätma, leiame kõigile jõukohase tegemise. Oodatud on ka köögiabilised, kes omavahel köögis muidu juttu ajavad, aitavad lauda katta ja talgulistele kosutavat jooki pakuvad.
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 7
Kaasa võtta Palume meistrimeestel kaasa võtta oma tööriist: haamer, saag või drell, mis on küll talus olemas aga igaühe oma, on töös käepärasem. Veel palume kaasa võtta aiatööriistu: raud- ja loorehad, labida, aiakäärid, võsa kirves või kiin ja kätte töökindad. Võib ette tulla, et vaja läheb puulangetamise oskuseid ja tungrauda.
Talgulistele pakutav Hommikul võileibu ja päeva lõpus talgulõuna. Töö käigus värskendavat jooki Aiandushuvilised saavad kaasa lavendlitaimi ja perenaisega edaspidiseid aiandusplaane pidada.
Talgujuht Kertu Silla Kuut
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Kogunetakse kohapeal.
Talgukood 140316005
Salvesta kalendrisse