Terve Pere Pesa Talgupäev Piilupardi Mängutoa õuel

Raplamaa, Rapla vald, Rapla linn, Sulupere 7, Rapla

  • Heakord
  • Haljastustalgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 03. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Terve Pere Pesa MTÜ / Piilupardi Mängutuba on juba 2,5 aastat olnud omas pesas ja palju töid on ära tehtud selleks, et Raplamaa lastel ja vanematel oleks koht, kuhu tulla, olla ja ennast mõnusasti tunda. Kuigi siseruumides on töid veel ohtrasti, siis meie õue-ala džungel vajab samuti korda tegemist, et sinna rajada vahva mänguväljak, mis täidab paljude väikeste ja suurte erinevaid soove ja vajadusi.
Talgutööd Meie talgute juures on põhiline, et välja toimetama saab tulla koos lastega. Suuremaid ja väiksemaid töid leidub igale vanusele: - aiavõrgu paigaldamine; - riisumine - riisuda saab nii lehti kui mulda laiali ajada; - puude/põõsaste kenaks saagimine ja lõikamine; - lõigatud okste/heki kokku korjamine (ja põletamine); - puujuurte väljajuurimine; - garaaži katuse korrastamine (eelkõige vana saepuru eemaldamine katuse alt); - paadi ehitamine-korrastamine; - laua katmine ja toitlustamine :-) Kui tegijaid on rohkem, siis abiks on veel: - vanade mööbliesemete lihvimine ja ettevalmistamine ülevärvimiseks; - majaesise muruplatsi ümberkujundamine; - ja veel üht-teist - tööpuudust ei ole. :-)
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 29
Kaasa võtta üht-teist on olemas, aga hea, kui oleks kaasa võtta: kindad; omad töövahendid - rehad, labidad, ämbrid, okste saagimiseks ja lõikamiseks käärid, oksasaed jms; garaaži katuse alt saepuru kätte saamiseks oleks kasu ilmselt sõrgkangidest, kinnastest ja vahetusriietest. Eriti oodatud on paadiehitajad või õigemini parandajad. Õuel on lastele puidust paat, mis vajab mõningaid uusi laudu ja tublisti kohendamist, et mängimine oleks tore ja ohutu. Kindlasti võta kaasa rõõmus tuju, lapsed, hea tahe teha midagi koos ning soe ilm ja päikesepaiste :-) ning midagi magusat ühisele lauale panemiseks.
Talgulistele pakutav Terve Pere Pesa MTÜ-s / Piilupardi Mängutoas on võimalik lustliku muusika saatel teha jõukohast tegevust nii töiselt kui mänguliselt kogu päeva jooksul. Koos teeme - koos sööme.
Talgujuht Jane Schelejev
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Soome
Kogunemine Koguneme Piilupardi Mängutoa õuel Raplas, Sulupere 7 kella 10-st alatest ja liituda saab kasvõi kogu päeva jooksul. :-)
Talgukood 140424012
Salvesta kalendrisse