"Teeme ära!" Guermantes'is

Väljaspool Eestit, Prantsusmaa, Guermantes, Prantsusmaa

Talgud toimusid 31. märts 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Koristada meie linnake prügist, et meie elukeskkond saaks puhtam. Õpetada lapsi, noori ja ka täiskasvanuid loodusest hoolima ja seda mitte risustama.Tutvustada eesti kodanikualgatust "Teeme ära!" ja munapühadega seonduvaid traditsioone.
Talgutööd Prahi korjamine sorteeritult erinevatesse kottidesse ja autoga prügimäele viimine
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 0
Kaasa võtta Selga ilmale vastav riietus ja kaasa hea tuju! Kindad ja prügikotid jagame välja kohapeal.
Talgulistele pakutav Guermantes asub 30 km Pariisist idapool. Ta on Seine-et–Marne’i departemangu üks väiksemaid külasid, asub vaid 1,26km2 ja 2017.a lõpus oli siin 1166 elanikku.Meie oleme siin 2004.a-st ja püüame "Eesti keele huvilised Prantsusmaal" kodugrupiga eesti rahvatraditsioone prantslastele tutvustada. Pärast prügikoristust pakutakse kell 12 kõigile talgulistele linnavalitsuse kõrval asuvas Marcel Proust'i vabajakeskuse saalis lõunasööki ja jooki (suupisted, soe toit, juust ja magustoit).Kuna on munapühade eelne laupäev, tutvustame prantslastele ka eesti munavärvimistraditsiooni (suurtele sibulakoortega, lastele värvidega munade värvimine) Lastele toimub prantslaste kombekohaselt šokolaadijaht.
Talgujuht Mailis Sütiste-Gnannt
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Koguneme 31.03.2018 kell 9h30 Temps Perdu väljakul pagariäri ees.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Guermantes’is on kaks lossi ja kahe lossi avenüü: Avenue de Deux Chateaux, mis ongi vana Guermantes’i peatänav. Nagu prantslased ise ütlevad, igal külal on oma loss, kirik ja kõrts. Château de Guermantes e Guermantes ‘i loss on kuulus eelkõige selle poolest, et Marcel Proust on kirjutanud seal oma romaani « Kadunud aegade otsinguil » ja lossis on Versailles' lossi eeskujul rajatud peeglisaal.
Talgukood 180320027
Salvesta kalendrisse