Tartu SRIK-i maja talgud

Tartumaa, Tartu, Aleksandri 41

Talgud toimusid 04. mai 2013
Talgute eesmärk ja hüvang Talgutel valmistame hoonet ette kevadsuvel jätkuvateks renoveerimistöödeks. Hoonesse on plaanis rajada säästva renoveerimise infokeskus, kus kõik huvilised saavad nõuandeid ajalooliste hoonete miljöötundlikuks korrastamiseks.
Talgutööd Hoone ümbruse kevadised korrastustööd (riisumine jms), õues paiknevale varjualusele katusekatte paigaldamine. Ehitust ettevalmistavad tööd hoone sees: teise korruse põrandate ülesvõtmine, vahelagede täidise välja kandmine jms.
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 12
Kaasa võtta Hea tuju, tolmukindlad riided.
Talgulistele pakutav Talgulistele pakume selgitusi hoone ajaloo ja tuleviku kohta, infovoldikuid hoonete restaureerimisest ning joogipoolist ja suupisteid.
Talgujuht Kristina Kurm
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Talgutega võib liituda jooksvalt kogu päeva jooksul. Talgupäev lõpeb tõenäoliselt kella kolme paiku pärastlõunal (veidi võib seda kellaaega mõjutada tugev vihmasadu). Kohtume Aleksandri 41 juures!
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Rajatav keskus jagab ehitus- ning restaureerimisalast teavet nii huvilistele kui professionaalidele, koondab kultuuriväärtuste kaitsega tegelevaid organisatsioone ning propageerib Tartu ajaloolisi puumajade piirkondi. 2013. aasta kevadel ja suvel taastatakse Aleksandri 41 soklit ning restaureeritakse palkseinu. Töödesse kaasatakse nii kohalikku kogukonda kui Tartu Ehististe Restaureerimise Seltsi tudengeid. Peamine osa tööst on plaanis teha talgute ja koolituste raames.
Talgukood 1304264
Salvesta kalendrisse