Sikamäe kalmistu korrastamine

Tartumaa, Rõngu vald, Tilga, Tartu maakond, Rõngu vald, Tilga küla

  • Mälestised
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 01. mai 2010
Talgute eesmärk ja hüvang Sikamäe kalmistu korrastamisega on külaseltsid koos sõpradega tegelenud mitmel aastal. Lisaks korrastamisele on tähtis kunagi elanud Väike-Rõngu inimeste meenutamine ja järjepidevuse loomine kunagi olnud külade, talude ja praeguste külade vahel, 1977. aasta reformiga kadusid paljud külad kaardilt. Alles 60 aastat tagasi tappis omakaitse rahumeelseid külaelanikke ja 45 aastat tagasi lasti õigeusu kirik õhku. Ühine talgupäev taastab ka mälu.
Talgutööd Korrastatakse vana õigeusu surnuaeda. Võsa saagimine, langetatud võsa ja okste korjamine.
Talguliste maksimumarv 40
Vabu kohti 40
Kaasa võtta Reha, aiakäärid, mootorsaag, kindad jm surnuaia koristamiseks vajalik.
Talgulistele pakutav Tutvustatakse Rõngu õigeusu kiriku ajalugu ja preestermärter Mihhaili lugu, samuti Tilga küla ja Kõduküla ajalugu. Pakutakse sooja teed ja pirukaid.
Lähem info talguobjekti kohta Kunagisel EAÕK Rõngu Issanda Tevaminemise kogudusel oli kaks surnuaeda, üks luterlastega kõrvuti, teine Tõnise e. Sikamäel, mis on ümbruskonna kõrgeim punkt (absoluutkõrgus 89,9 m). Surnuaia maa andis Tartu maavanem 1990ndate alguses vallale ja see on nüüd munitsipaalomandis, kuigi ajalooliselt EAÕK maa. EAÕK Rõngu kirik Tilgas lasti augustis 1965 õhku, seal on praegu kivipraht ja kümmekond hauda. Platsi korrastamine on lähiajal plaanis.
Talgujuht Anu Laas
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise, Soome, Vene
Kogunemine Kogunetakse kella 10 Sikamäe surnuaia väravasse. Tartust Valga peale, pärast Kirepi bussipeatust näitab teeviit paremale. Valga poolt tulles Tartu suunas keerata pärast Tilga bussipeatust vasakule.
Muu vajalik info Kristina Ruder, tel. 51 54 765 koopaaru@hot.ee
Talgukood 10041926
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid