Salme jõe kallasraja turvalisemaks muutmine Saaremaal

Saaremaa, Salme vald, Salme alevik, Salme jõgi Liivi lahest kuni Ariste laheni Läänemeres

Talgud toimusid 08. mai 2016
Talgute eesmärk ja hüvang Läbi käia Salme jõe kallasrada jõe kogu pikkuses Liivi lahest kuni Ariste laheni Läänemeres, kokku ca 4,5 km. Antud kallasrada on perspektiivne puhkemajanduse ja loodusturismi objekt, mis on kavas avada avalikkusele. Salme jõgi on seotud muinasaja meresõiduga ja Salmelt leitud viikingiaja laevmatustega umbkaudu aastast 750 pKr.
Talgutööd Talguga tehakse: 1) hinnatakse kallasrajal liikumise turvalisust ja riske, et kavandada riskide vähendamist edaspidiste meetmetega. 2) likvideeritakse riskid, ohud, need mis on võimalik talguliste abiga kõrvaldada (ohtlikud puud, liikumistakistused, ohtlikud üleminekud kraavidest, jms). 3) jõest tõmmatakse välja risu ja praht ning kogutakse äraveoks. 4) talgulistega testitakse kallasrajal liikumise loogilisust, eesmärgiks on leida sobivaim ja ohutum liikumistee. 5) kavandatakse vajalike ohutust parandatavate viitade ja siltide paigaldamine.
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 15
Kaasa võtta 1) kummikud. 2) veekindlamad kindad. 3) võsakiin. 4) oma söögikott ja jook.
Talgulistele pakutav Merekultuurilised lood piirkonnas. Talgulised tuuakse jõe teisest otsast transpordiga tagasi.
Talgujuht Leo Filippov
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene
Kogunemine Kell 15 00 Salme kooli parklas, ca 18 km Kuressaare - Sõrve teel.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta 1)Täpsustused läbitava raja ja kaasavõetavate töövahendite kohta talgujuhilt. 2) Talgutööd on jõukohased ka noorematele lastele.
Talgukood 160424003
Salvesta kalendrisse