Riiska järv ja Järve tänav-puhtaks!

Valgamaa, Tõrva, Tõrva linn, Järve 6

Talgud toimusid 05. mai 2012
Talgute eesmärk ja hüvang Teha korda Riiska järve põhjapoolne kallas, Järve tänavas
Talgutööd Lehtede riisumine, okste korjamine ning põletamine, võsa saagimine
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 2
Kaasa võtta Kui võimalik kaasa võtta reha, töökindad ja mehed võtke saed. Võimalusel ka piknikukorv-joogi ja koogiga.
Talgulistele pakutav Katrin ja Üllar pakuvad talgulistele hernesuppi, peretütre kooki ja naabrimehe kogutud kasemahla. Osalejatele ka üllatus!
Talgujuht Katrin Priilaht
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Koguneda Järve 6 maja juurde, 5.mail kell 10. Järve tänav asub Maxima poe vastas. Lisasin eelmise aasta fotod. Hiljem lisan juba uued fotod.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Tõrva Riiska järv (ametlik põhinimi) ehk Riiska järv asub Lõuna-Eestis, Tõrva linna kaguservas Tõrva-Valga maantee ääres. Järve pindala on umbes 4,3 ha ning sügavus küündib kuni 12,5 meetrini. Kaldajoone pikkuseks umbes 796 m. Järv on ebaühtlase ovaalse kujuga. Järve ääres asuvad võrkpalliplatsid ja selle põhja- ning lõunakaldal väikesed tehislikud supelrannad, veidi eemal asuvad mõlemal kaldal eramud. Kaldad ääristatud ida ja lääne suunas puuderiviga. Järv toitub peamiselt arvukatest külmaveelistest allikatest ja sissevoolavast kraavist. Väljavooluks on kitsas kraav Õhne jõkke. Järve vesi on väga punakaspruun, väikse kuni keskmise läbipaistvusega (1,2–2 m), keskmise karedusega ja tugevalt kihistunud. Kaldad on võrdlemisi kõrged, laugjad, kohati esineb soostunud serva. Liivast kaldavöödet leidub peamiselt põhja- ja lõunakaldal ujumiskohtade juures (tehislikult liivatatud), sügavamal on põhi kaetud suhteliselt paksu mudakihiga.
Talgukood 12031528
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid http://photopeach.com/album/nwpqxk