Rahklaveski heakorratalgud

Lääne-Virumaa, Rakvere vald, Rahkla, Rahklaveski

  • Heakord
  • Looduskaitse
  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Rahkla vesiveski on rajatud 1842. aastal Rahkla allikate juurde. Ligi 100 aastat hiljem - 1930.-1940ndatel aastatel tegi veski läbi olulise uuendus- ja suurenduskuuri ja umbes sel ajal viimati ka töötas veskina. Nõukaajal on veski olnud populaarne pidude, koosviibimiste ja pulmade korraldamise koht. Siiani on aga suuresti säilinud ajastuhõnguline veskiosa koos puidust veskidetailidega. Et see säiliks ka edasi, ootab Rahklaveski appi tublide huviliste töökaid käsi, kes aitaksid kaasa veskiruumide korrastamisel ja suuremate päästmistööde ettevalmistusel.
Talgutööd Enne talgute algust otsustame ja teeme koos talgulistega valiku, milliseid töid järgmisest nimekirjast ette võtame: * Veskiruumi laetalade kahjurite kahju hindamine, plaani koostamine ja ettevalmistus vahetuseks * Kiviseinte "kinda"krohvimine * Kiviseinte survepesu (vetikatest, lubjapiimast jms jääkidest) * Veskiruumide koristamine ja tühjendamine (ettevalmistus seenetõrjeks) * Ülevoolu ja kiviseina taastamine * Korstnate remont * Verandakatuse vahetamine
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 26
Kaasa võtta Tööriided, kindad ja hea tuju.
Talgulistele pakutav Sooja suppi, kuurisauna ja piiramatult allikavett nii joogiks kui kümblemiseks. (kosutavat-värskendavat-jahutavat)
Talgujuht Kristel Palts
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Rahklaveski taluõuel kl 10:00
Muu vajalik info Kohale saab tulla nii oma transpordiga (tagame tasuta parkimise :D ) või bussiga - Tallinna bussijaamast väljub Taisto 07:45, kohale jõuab 09:32 - "Sämisilla" peatus.
Talgukood 190313059
Salvesta kalendrisse