Pikavere Mõisakooli väliköögi rajamine - ehitus mõisaparki.

Harjumaa, Raasiku vald, Pikavere, Pikavere mõis mõisapark, Pikavere küla, Raasiku vald, 75202

  • #EV100
  • #kihelkonnavärvid
  • #kultuuripärandiaasta
  • Heakord
  • Külatalgud
  • Muud talgud
  • Prügikoristus
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 01. mai 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Luua avalikuks aastaringseks kasutamiseks Pikavere mõisaparki väliköök. Väliköögi rajamine rikastab füüsilist elukeskkonda, loob elutervema ja vaimsema keskkonna ja tõstab erinevate üritustega kogukonna ühtsustunnet, millest saavad kasu nii suuremad kui ka väiksemad piirkonna elanikud. Pikavere mõisaparki väliköögi ehitamine – rajamine on pühendatud Eesti Vabariigi 100.sünnipäevale ja väliköögi kasutamine on aastaringselt avalikuks kasutamiseks kõigile tasuta. Korrastada mõisapark, aiamaa. Viia lõpuni pargis tee rajamine parklaga.
Talgutööd Väliköögi karkassi ehitus. Mõisapargi tee rajamine. Pargis okste korjamine, lehtede riisumine. Mänguväljaku korrastamine. Mõisaaia parandus. Aiamaa (peenarde kujundamine ja külvamine) Mõisaaia parandus, Mõisa kõrvalhoone koristamine.
Talguliste maksimumarv 76
Vabu kohti 0
Kaasa võtta Hea tuju! Töövahendid, võimalusel töökindad, reha, labidas. Vihmase ilma korral vastav riietus ja jalanõud.
Talgulistele pakutav Olla kaasosaline millegi põneva, huvitava rajamisel Pikavere mõisaparki. Oodatud on kõik suured ja väikesed talgulised. Pakume teed, kohvi, vett, küpsiseid ja talgusuppi.
Talgujuht Alice Suurkuusk
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Koguneme Pikavere mõisas kell 10.00
Muu vajalik info Pikavere mõisa kogukonnakeskuse arendamise üks eesmärke on tõsta kogukonna ühtsustunnet, piirkonna elutervema ja füüsilise elukeskkonna rikastamine läbi erinevate ürituste ja ühistegevuste. Pikavere mõisa lähedusest kulgevad RMK ja Raasiku valla matkarajad, külastajate tagasiside põhjal on uuritud võimalust mõisaparki külastades saada kehakinnitust vabas õhus. Väliköögi kasutamine mõisapargis loob soodsad tingimused piirkonna turismiarendusele. Samuti rikastab aastaringselt avalikuks kasutusel olev väliköök Pikavere Mõisakooli lasteaia ja koolilaste õuesõppe võimalusi, arendandes õuesõppe õppetegevust. Kogukonnaliikmed viivad läbi erinevaid ühistegevusi, suurendades põlvkondade vahelist sidusust, aidates luua uusi traditsioone ja väärtusi.
Talgukood 180315122
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid www.pikavere.edu.ee