Oandu pärandkultuuri tutvustamine ja pärandkultuuri objektide korrastamine

Lääne-Virumaa, Vihula vald, Oandu, Oandu looduskeskus

Talgud toimusid 05. mai 2012
Talgute eesmärk ja hüvang Tutvumine eelmiste põlvkondade elust ja tööst maastikule jäänud märkidega - pärandkultuuri objektidega Oandu ümbruses ja bussiretkel marsruudil Oandu-Sagadi mõis-Koljaku-Esku-Oandu (17 km) ning objektide korrastamine. Loodame kaasa aidata sellele, et talgulised oskaksid edaspidi ka oma koduümbruses pärandkultuuri ära tunda, väärtustada ja hoida.
Talgutööd Prügi korjamine objektidelt, objektide ja nende lugudega tutvumine
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 42
Kaasa võtta Lõunaeine
Talgulistele pakutav Pärandkultuuri bussiekskursioon, mille ajal kuulame objektide lugusid ja korrastame seda vajavaid objekte. Kindad ja prügikotid meie poolt. Kes soovib, võib samal ajal minna juhendajaga jalgsiretkele Oandu-Tagametsa pärandkultuuri objektide juurde. Pärast esitab Võsu Rahvateater talgulistele lühinäidendi "Päev metskonnas anno 1927", töötavad 3 töötuba kus saab meisterdada puust ja muust ning oma taiesed koju kaasa võtta. Lõunaks pakume taimeteed ja grillimisvõimalust lõkkeplatsil, eine võtab igaüks ise kaasa.
Talgujuht Tiina Neljandik
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine RMK Oandu looduskeskuse juures, 3 km Sagadi mõisast Altja poole näitab viit paremale looduskeskuse õue.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta 5. mai tegemiste ja Oandu looduskeskuse kohta saad täpsemat infot: http://www.rmk.ee/loodusegakoos/uritus#570 http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/looduskeskused/oandu-looduskeskus http://www.rmk.ee/teemad/parandkultuur
Talgukood 12042516
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid http://www.rmk.ee/loodusegakoos