Mustjala kiriku ümbruse korrastus Saaremaal

Saaremaa, Mustjala vald, Mustjala, Mustjala prohvet Eeliase kirik

Talgud toimusid 09. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Valla keskse vaatamisväärsuse paremaks eksponeerimiseks nii kohalikule rahvale kui ka külalistele. Edaspidi on kavas talguobjekti korrapäraselt hooldada ja hoida avatud ligipääsuks külastajatele.
Talgutööd Puude ja võsa saagimine, okste korjamine ja põletamine, kiviaedade äärsete kändude juurimine ning territooriumi heakorrastus.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 23
Kaasa võtta Töökindad, saag, kirves, trimmer ja reha
Talgulistele pakutav Objekti tutvustus, kohvilaud ja soe lõuna. Peale talguid igale osalejale kingituseks väike meene.
Lähem info talguobjekti kohta http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=21029
Talgujuhid
Toivo Treima
Katrin Ader
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Mustjala Prohvet Eeliase kiriku hoovis
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Mustjala asub Põhja Saaremaal 30 km Kuressaarest. Osa siinkandi talupoegi soovisid 2.6. 1846 aastal Kuressaares Õigeusku võidmiseks ennast üles kirjutada. Kogudus avati 24.oktoobril 1848 aastal, eraldudes Lümanda kogudusest, õigeusklikele eestlastele. Esimene jumalateenistus toimetati talupoeg Irodion Lõugase poolt ehitatud ajutises väikeses kivikirikus (15 x 7,5m) Merise külas. Hiljem aastast 1851 toimetati teenistusi Paatsi mõisa kivihoones. 1865 anti Mustjala riigimõisast kogudusele maavaldus ja puithoone jumalateenistuste pidamiseks. Praegune ristikupline kirik on ehitatud paekivist, seest ja väljast krohvitud ja toetub põllukivist alusmüürile. Neljale kaarvõlvile toetuva neljatahulise kumerkiivrilise kuppeltorniga ja samatüübiliste nelja vähema, nurkadel asetsevate tornidega kirikuhoone valmis 1873 aastal tollase Siseministeeriumi kulul. Kirikul on 10 akent ja 2 ust, kivipõrand, paekivist trepp, puidust altaripõrand ja peasissepääsu kohal kooripealne lauljatele. Katus ja kuplite kiivrid kaetud plekiga, puust kujusein kaetud õlivärviga ja kaunistatud kullaga. Kirik on pühitsetud 17.novembril1873 aastal Prohvet Eeliase auks, 1917 aastani tegutses seal ka kihelkonnakool (1873) ning Kugalepa (1849) Küdema-Paatsi (1850) Panga (1851) ja Abula algkoolid.
Talgukood 140427004
Salvesta kalendrisse