Mätaskatuse ehitamine põhu-savi saunamajale

Harjumaa, Kuusalu vald, Hara, Projekt Kodu, Metsa

Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute korras on plaanis lõpule viia põhu-savi ümmarguse saunamaja mätaskatuse ehitus. Saun asub Projekt Kodus ning on siiamaani ehitatud Jimi ja Maarja eestvedamisel paljude sõprade ja vabatahtlike abiga. Seega tundub päris sünnis ka katus ühistegevusena lõpuni ehitada.Kel on huvi loodusliku, eksperimentaalse ja ka taskukohase ehituse vastu - siis see on õige koht! Me ei ole profesionaalsed ehitajad vaid usume et igal ühel on võimalik omale kodu luua ja seda me looduslike ja taaskasutatud materjalidega juba teeme! Edasised plaanid on jätkuvalt mõnusat sauna võimalikult paljude toredate inimestega jagada.
Talgutööd Mätaskatuse ehitamine. Töö toimub Jimi juhendamisel inglise keeles. Eesti keelt kõnelevaid inimesi on ka kindlasti kohapeal - seega mitte tulemine inglise keele pärast ei ole lubatud.
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 10
Kaasa võtta Paslik oleks kaasa võtta tööriided, kindad ja jalanõud. Saunalina (kes pärast sauna soovib)
Talgulistele pakutav Projekt kodu erinevate süsteemide tutvustus/kasutus (isetehtud töötavad päikesepaneelid, erinevad looduslikuehituse stiilid (põhk, savi, täistambitud liivakotid jne), uute ideede vahetus. Kuna saun ise töötab siis saab ka sauna! Pakume taimetoitu. Ilus Lahemaa loodus ümberringi, meri 12 minuti kõnni kaugusel, kaks järve poole tunni jalutuse kaugusel. Kiisud ootavad pai, kanad-pardid köögijäätmeid ja pai kaa!
Talgujuht Maarja Õunaste
Keeled mida talgujuht räägib Inglise
Kogunemine Kogunemine kohapeal. Kõigile registreerjuatele saadetakse täpsed juhised. Kaardi peale sai koht päris ilusti märgitud. Tallinna poolt tulles hoida loksa poole ja edasi Hara küla. Paneme sildikese/noolekese üles.Kes tahab tulge juba varem, et hommikut nautida väikese tee või kohviga. Ametlik algus 11.00 kui ootame vähemalt alates 10.30
Talgukood 150427041
Salvesta kalendrisse