Männisalu Hiis-Dendropargi kevadkoristus Saaremaal

Saaremaa, Leisi vald, Triigi, Männisalu Hiis-Dendropark

  • Heakord
  • Looduskaitse
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 07. mai 2016
Talgute eesmärk ja hüvang Ootame häid talgulisi Aleksander Heintalu ehk Vigala Sassi rajatud dendropargi kevadistele koristustöödele. Tegemist on dendropargiga, mis kuulub Eesti viie liigirikkaima puude-põõsaste kollektsiooniga parkide sekka. Pargis on lisaks mütoloogiline rada tutvustamaks meie rahvaste põlist maailmakäsitlust ja loitsuplatsid.
Talgutööd Pargi koristustööd: murdunud puude saagimine (on olemas üks korralik mootorsaag, kui tulemas mõni tugevam mees), teeäärtesse ära veoks ladumine; kuivanud kadakate ja puude saagimine; okste hunnikutesse vedu ja võimalusel lõkete tegemine. Talgulised jagunevad väiksemateks puntideks, üle pargi laiali ja iga punt saab väikese ala, mida koristada. Kui kellelgi on oma mootorsaag, siis oleks tore, kui saaks sae kaasa võtta. Sae kütus ja ketiõli on olemas.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 25
Kaasa võtta Oksakäärid (kui on), tööriided, töökindad, joogivee pudel
Talgulistele pakutav Teeme suures pajas ühise söögi, pakume sooja teed. Tutvustame kollektsiooni ning räägime maausulisest maailmavaatest.
Talgujuhid
Elo Liiv
Kõue Heintalu
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise, Soome, Vene
Kogunemine 11.00 Männisalu talu õuel. Sissepääs on kahe kasega väravas (väraval olev keelumärk on mõeldud vaid autodele). Autod saab jätta kas Triigi sadama tee äärde värava taha või sadamasse. Palume mitte väravast sisse sõita.
Talgukood 160505027
Salvesta kalendrisse