Mäepealse saja-aastase sauna ettevalmistus renoveerimiseks

Tartumaa, Kambja vald, Paali, Mäepealse talu

  • #EV100
  • Heakord
  • Looduskaitse
  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 06. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Lühiajaline eesmärk on sauna renoveerimine. Pikaajaline eesmärk on Mäepealse talukompleksi vana au ja hiilguse taastamine ;-)
Talgutööd Vana palksauna ettevalmistamine renoveerimiseks (palkide puhastamine, vundamendi korrastamine, põranda valamine). Sauna ümbruse korrastamine (puude lõikamine, okste korjamine) Lastele puuonni ehitamine (põrand on valmis, vaja ehitada seinad ja katus). Metsapargi korrastamine (võsa langetamine, okste korjamine ja põletamine).
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 7
Kaasa võtta Hea tuju, sobilik riietus, töökindad (kui ununeb koju, pole lugu). Sobilik riietus tähendab sellel aastal kolhoosi stiili. Paneme kõik enda Nõuka-aja dressid ja kitlid selga :D Õhtuse grilli kõrval pakume ka rosoljet heeringat ja koduõlu. Tööriistad meie poolt.
Talgulistele pakutav Algus kell 10 kohvi-tee ja kringliga. Lõunasöögiks (kellaaega vaatame jooksvalt) talgusupp ja magustoit. Õhtusöögiks grill. Päev läbi olemas morss-mahl, puuviljad, tee-kohv, küpsised.
Talgujuht Maarja Astover
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kell 10.00 Mäepealse õuel.
Muu vajalik info Korraldame Teeme Ära talgusid Mäepealsel neljandat korda. Tegemist on vana talukohaga, mille südameks on palkmaja ja palksaun. Sellel aastal püüame vana sauna sedavõrd korda teha, et saaksime jaanipäeval sauna! Eelmiste talgute raames on korda tehtud kelder, korrastatud metsaparki ja ilupuuaed ning likvideeritud vana talli varemed. Metsapargi töö ei lõppe ka sellel aastal, sest tormituuled räsivad puid aastaringselt.
Talgukood 170315083
Salvesta kalendrisse