Männisalu Hiis-Dendropargi koristamine

Saaremaa, Leisi vald, Triigi, Männisalu talu, paremat kätt enne Triigi sadamat

  • Heakord
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 01. mai 2010
Talgute eesmärk ja hüvang Tegemist on dendropargiga, mille rajajaks on Aleksander Heintalu, rahva seas tuntud Vigala Sassi nime all. Park kuulub Eesti viie liigirikkaima puude-põõsaste kollektsiooniga parkide sekka. Pargis on lisaks mütoloogiline rada tutvustamaks meie rahvaste põlist maailmakäsitlust ja loitsuplatsid.
Talgutööd Pargi koristustööd: murdunud puude saagimine (on olemas üks korralik mootorsaag, kui tulemas mõni tugevam mees), teeäärtesse ära veoks ladumine; kuivanud kadakate ja puude saagimine; okste hunnikutesse vedu ja võimalusel lõkete tegemine. Talgulised jagunevad väiksemateks puntideks, üle pargi laiali ja iga punt saab väikese ala, mida koristada. Juhul kui tugevamaid mehi enam tulemas, siis oleks tore, kui saaks sae kaasa võtta. Sae kütus ja ketiõli on olemas.
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 43
Kaasa võtta tööriided, töökindad, oma sööginõud, joogivee pudel
Talgulistele pakutav Teeme suures pajas ühise söögi, pakume sooja teed. Huvilistele kohe alguses ekskursioon pargis: tutvustame kollektsiooni ning räägime maausulisest maailmavaatest
Lähem info talguobjekti kohta www.vigalasass.com
Talgujuht Elo Liiv
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise, Soome, Vene
Kogunemine 12.00 Männisalu talu väravate juures (väraval on keelumärk mõeldud autodele), alustame kohe pargi tutvustamisega, töö algab ca 13.00
Muu vajalik info Autod saab jätta kas Triigi sadama tee äärde värava taha või sadamasse. Palume mitte väravast sisse sõita.
Talgukood 1004173
Salvesta kalendrisse