Lõpe rannatalgu

Saaremaa, Saaremaa vald, Lõu, Lõpe rannas tankitõrjeliini ümbrus

  • Heakord
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 05. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Lõpe ranna kinnistutel toimus 2019. a talvel kujundusraie poolloodusliku koosluse taastamiseks. Raie tulemusel avanes vaatele Lõpe rannaalale, rohke mereprügiga rannavallile ja Kaimri-Lõpe tankitõrjeliini merepoolsetele rajatistele. Avanenud vaatel on vaja teha heakorratöid, sest see ala on nüüd turismikülastuseks rohkem avatud ja vajalik on tagada turvalisem liikumine. Eesmärgiks on ajaloolise turismiobjekti vaadeldavuse ja turvalisuse parandamine.
Talgutööd Objektile avanenud vaatealal mereprügi ja muu prahi kokkukogumine selle äraviimiseks, osaline võsaraie, raiejäätmete koristamine ja põletamine, jalutusrajal maapinna tasandamine.
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 15
Kaasa võtta Niiskuskindlad jalanõud ja riietus, tuulekindel riietus, töökindaid, labidas, võsakiin, kirves ja käsisaag; Joogivett ja piknikutoitu.
Talgulistele pakutav Kaunist merevaadet, koha kultuuri- ja ajalugusid, rõõmu tehtud tööst. Uute kaaslaste leidmist. Edaspidiste kohaplaanide ühiskavandamist.
Talgujuht Leonid Kušnarjov
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kogunemine kell 10 00 Lõu küla Lõpe ranna teeristis ( Jämaja ja Korube teerist. Soodsam on kohale sõita Kuressaare-Sääre maanteel Kaimri küla Lõpe teeristini ( ca´ 30 km) ja keerata paremale Rahuste küla suunale (Korube tee). See tee viib otse teeristile (ca´2 km), kus toimub talguliste kogunemine.
Muu vajalik info Tegemist on metsaraie järgse alaga kus on jalgsi liikumine raiejäätmete tõttu raskendatud. Tegemist on loodusliku kuluse ja kivise alaga, seetõttu on tõenäoline kohtumine nastikutega ja rästikutega.
Talgukood 190502007
Salvesta kalendrisse