Loode talu maade korrastus #6

Raplamaa, Kehtna vald, Paluküla, Loode talu

  • #EV100
  • Heakord
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 13. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Loode talu on 2012.aastast kolmanda ja neljanda põlvkonna järeltulijate hoole all. 1936.aastal valminud maja oli Eesti Vabariigi toetus Juhan Pihtjõe suurperele ja meie, tema järeltulijate, panus on Loode talu elus hoida. Alustasime talguid kraavide korrastamisega, sest niiskus hiilis majadele ligi. Kuid peagi sai selgeks, et see käsitöö on vaid ajutine leevendus. Tuleb leida ametimehed koos masinatega. Aidahoone ei pidanud vastu ja läks lammutamisele. Eluhoone katuse saime vahetatud ja sel talvel paigaldati ka uued puitaknad. Vana aidaase tuleb korrastada, et augusti teisel nädalavahetusel saaks kaunil hoovil suguvõsa kokkutulekut korraldada ja viimase Juhani suurpere selles majas elanud tütre 90. sünniaastapäeva tähistada.
Talgutööd Alustame aida vundamendi kivide teisaldamisega ja maapinna tasandamisega. Võimalusel muretseme täitematerjali ja tasandame. Samas ootavad veel vedamist vana katuse eterniitplaadid ja aida puumaterjali sorteerimine.
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 6
Kaasa võtta Head töökindad ja jalanõud! Muud vahendid on korraldajaperel olemas.
Talgulistele pakutav Tervituskohv, lõunaks talgusupp ja isetehtud leib, lõpetamisel talgusai ja mõnus seltskondlik olemine. Kui on neid, kes Loode talus esmakordselt, siis pajatame Loode talu ja selle asukate lugu.
Talgujuht Tiiu Vitsut
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Kogunemine kell 10 Loode talu hoovil. VT. KAARTI.
Talgukood 170318006
Salvesta kalendrisse