Linnus "Kloodi Pahnimägi"

Lääne-Virumaa, Rakvere vald, Päide, Kloodi Pahnimägi asub Rakverest 6,5 km loode pool, umbes 1,5 km pikkusel põhja-lõuna-suunalisel vallseljakul, mida rahvapäraselt nimetatakse Pahnimäeks.

  • Mälestised
  • Heakord
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 05. mai 2012
Talgute eesmärk ja hüvang Teist aastat toimuvad Kaitseliidu Viru maleva eestvedamisel talgud Kloodi Pahnimäel, sest eestlaste vanimad kaitserajatised ja Eesti Kaitseliit kuuluvad kokku. Lisaks on Pahnimägi Rakverele lähim suur muinaslinn ja oma 6200 ruutmeetri suuruse õuepinnaga üks Eesti suurimaid linnuseid - ometi nii võssa kasvanud ning unustusse jäetud. Eelmisel aastal Teeme Ära! talgute korras lõigati linnust ümbritsev kiviringvall osaliselt võsast välja ja korrastati linnuse hoov. Sel aastal on plaanis jätkata kiviringvalli võsast välja lõikamisega ja korrastada taas linnuse õu.
Talgutööd Kiviringvalli lepavõsast puhtaks lõikamine ja võsa põletamine. Linnuse õu korrastamine, haljastus.
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 38
Kaasa võtta Kindad, rehad. Võimalusel mootorsaag, võsalõikur.
Talgulistele pakutav Tegusal päeval saad osa suurepärasest vabatahtlike tööseltskonnast. Kohane on Sinu kallis tegus sõber kurssi viia ka talguobjekti lühitutvustusega. Ja kui sa peaks ära väsima, siis kehakinnitust saad talgu-sõdurisupist. Tunnustame sinu panust tunnuskirjaga. Tööseltskonna initsiatiivil võimalikud ühised ergutusvõimlemised, laulu jorutamised, selja küürimised jne.
Lähem info talguobjekti kohta http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=10354
Talgujuht Kristel Kitsing
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kogunemine kell 10.00 Kloodi Pahnimäel, linnuse õuel.
Muu vajalik info Kloodi Pahnimägi on linnamägi Rakverest umbes 6,5 km loode pool, ulatusliku Pahnimäe oosi lõunapoolses osas. Põhiplaanilt nelinurkne linnuseõu, põhisuunaga põhjast lõunasse, hõlmab ligi 7000 ruutmeetri suuruse maaala; 0,2 - 0,3 m paksuse leiuvaese kultuurkihiga. Õue läänepoolne osa on madalam. Nii põhja- kui ka lõunaotsas on vall, mille kõrgus sisenõlvalt on 1,2 - 1,5 m, välisnõlvalt kuni 2 m. Põhjapoolse otsvalli välisjalamil 0,5 m sügavune kraav, idaküljel umbes 1 m kõrgune äärevall. Vallid koosnevad mullast ja kividest. Põhjavallist on leitud palkrajatistest pärinevaid tukke ja sütt. Kaitserajatised pärinevad I aastatuhande teisest poolest. Eelmise aasta Pahnimäe talgulugu: http://www.teemeara.ee/talgulood/9376 Eelmise aasta Pahnimäe talgu video: http://www.youtube.com/watch?v=-KcarVPtzNQ&list=UUxtUogMr6ZexzvfKODyOeGg&index=6&feature=plcp&noredirect=1 Eelmise aasta Pahnime talgute pildid: https://picasaweb.google.com/113968966015721138444/TalgudPahnimael
Talgukood 1203285
Salvesta kalendrisse