Laulupeo tuli Massinõmmel, Sõrve laulupüha 1863

Saaremaa, Saaremaa vald, Läätsa, Massinõmme, Massi talu puisniidul

  • Laulu- ja tantsupeo ju...
  • #nurmenukk
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 08. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Heakorrastada asupaik, kus 1863. aastal toimus esimene Sõrvemaa laulupüha Anseküla kiriku pastori Martin Körberi loodud laulukooriga. Laulupüha toimumise koht on kujunenud külastusobjektiks, seal looduskaunis kohas asub nn laulutamm ja väike mälestuskivi. Vajalik on heakorrastada ja kujundada ligipääs ja vaade objektile.
Talgutööd Võsaraie, okste laasimine, kulu riisumine, maapinna tasandamine, tara korrastamine; Objekti edaspidise kujunduskava arutelu ja ettepanekud elluviimiseks.
Talguliste maksimumarv 10
Vabu kohti 10
Kaasa võtta Võsakiin, kirves, reha, oksasaag; Joogivett ja veidi kehakinnitust. Röömus meel; Ilmastikule sobivad jalanõud ja riietus.
Talgulistele pakutav Kaunist loodusvaadet ja kohalugusid, rõõmu tehtud tööst. Uusi tutvusi kultuuri- ja lauluhuvilistega.
Talgujuht Leo Filippov
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Kogunemine kell 16 00 Massinõmmel laulupüha platsil. Kohale saamine Kuressaare-Sääre mnt Läätsa küla (ca 20 km Kuressaarest). Läätsa bussipeatuse juures keerata paremale ja liikuda puhkemajadest mööda (ca 150 m) ja enne esimest maja vasakul pool küljes keerata paremale pinnaseteele, mis viib sealt majanst mööda ca 200 m kaugusel olevale Massinõmme lauluplatsile.
Muu vajalik info Tegemist on eramaal asuva kultuuriloolise objektiga, mille tähtsust hindab omanik kõrgelt. Omaniku nõusolek talgu toimumiseks on olemas ja soov on, et talgulised liiguksid vaid talguobjekti piires.
Talgukood 190502008
Salvesta kalendrisse