Külaseltsi Valguskiir koristustalgud Kõpu Külamäel

Hiiumaa, Hiiu vald, Kõpu, Kõpu rahvamaja ja küla jaanituleplatsi juures

Talgud toimusid 03. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Heakorrastada küla peoplats enne suviseid pidusid; jaanituld, Kõpu külade päeva, Hiiu Folki jt. Korrastada restaureerimise lõppjärgus oleva Kõpu rahvamaja ümbrus.
Talgutööd Kulu riisumine, et saaks peoplatsi edaspidi niita. Kuivanud ja murdunud okste kokkukorjamine. Tantsulava puhtakspesemine, et selle saaks järgmisel päeval uuesti immutada. Lõkkeaseme korrastamine. Sobiva ilma korral põletame kokkuriisutud kulu ja oksarisu lõkkes ära.
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 12
Kaasa võtta Rehad, kärud, kõvad harjad lava pesemiseks, töökindad, soovi korral piknikukorv ja kindlasti hea tuju.
Talgulistele pakutav Külaseltsi poolt pakume abilistele teed ja kooki.
Talgujuht Harda Roosna
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Kell 10 Kõpu rahvamaja ja Külamäe jaanituleplatsi juures.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Kõpu külaselts Valguskiir on taastanud Kõpu rahvamaja 2003. aastast - siis valmis poolsaare külade arengukava, milles peaeesmärgiks sai kunagise kooskäimiskoha, Kõpu kultuurimaja taastamine. Maja ehitati eelmise saiandi algul õigeusu kirik koolimajaks ning see valmis 2009. aastal. Kõpu jaanituleplatsil on külaseltsi algatusel jaanituld korraldatud peaaegu pool sajandit. Külaseltsi algatusel koostati Külamäe peoplatsile detailplaneering ja koht taotleti munitsipaalomandisse. Nii kohalikud inimesed, Eesti riik kui Euroopa Liit on väga suures ulatuses toetanud rahvamaja taastamist. Ka peoplatsi detailplaneering ja lava valmisid ühe kohaliku mehe toetuse abil. Tule, ja andke oma panus peoplatsi ja rahvamaja ümbruse korraldamisel.
Talgukood 140426007
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid