Koristame Seenekivi Ära

Harjumaa, Jõelähtme vald, Jõelähtme, Kostivere karstiala

Talgud toimusid 05. mai 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Tegevus toimub külastajate hüvanguks "Austa külalist." Muuta eksponeeritava karstiala vaadet veelgi nauditavamaks ja turvalisemaks. Tulemuseks on takistusteta liikumisvõimalus karstialal ja seenekivi ümbruses.
Talgutööd Koristame karstialal ja seenekivi ümbruses oleva olmeprügi, suurveeajal kogunenud puitprahi, kännud ja palgid.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 13
Kaasa võtta Hea tuju ja töökindad. Riietuda ilmale vastavalt.
Talgulistele pakutav Lõbus seltskond. Söögiks kartuli-kruubipuder taluvõi ja krõbedate pekikuubikutega, kama ja porgandipirukas.
Talgujuht Malle Dulder
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Urke bussipeatus, Jõelähtme- Kostivere suunal.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Kuidas tekkisid Kostivere urked. Vanasti elanud Kostiveres palju tugevaid mehi. Meeste tööl olnud edu ning nad olnud jõukad ja elanud omavahel sõpruses. Korraga aga töö enam ei õnnestunud ja kehvus pugenud majja. Üks mees näinud ühel neljapäeva öösel juhuslikult Vanasaadanat, kes külas vargil käinud. Meestel kohe nõu Vanapaganale kätte maksta. Kogunetakse siis järgmiseks neljapäevaks teatud kohta kokku, igalühel tubli madjakas käes. Kell olnud vaevalt kaksteist läbi, kui ilmus Vanapagan. Mehed kohe ta tegusi kätte maksma. Vanasaadan kisub omale kätega teed maa alla. Mehed maa alla järgi minna ei julge. Mehed valguvad laiali vaatama, kust Vanapoiss välja tahab tulla. Vanapagan muidugi meeste nõu ei tea ja pistab pea üsna mõisa lähedalt välja. Mehed on aga kohe kohal ja nuhtlevad Sarvikut. Ruttu poeb see maasse tagasi ja kaabib omale uut teed. Kus ta aga pea välja pistab, saab kohe madjakaga vastu nägu. Viimaks pikema maa all jooksu järele õnnestub tal ometi Jõelehtme küla juures maa alt välja tulla ja plehku pista. Enam ei julge ta mehi tülitama minna. Kus Vanapagan jooksis maa all, hakkas vesi voolama, mida nüüd Salajõeks kutsutakse. Kohad, kust Vanapagan pea vaatamiseks välja pistnud, said urkeaugud. ERA II 165, 251/3 (1) < Jõelähtme khk. ja v. - H. Ojapõld < Jakob Ojapõld, 69 a. (1937).
Talgukood 180321001
Salvesta kalendrisse