3. mail kunagise "Tõe ja Õiguse" Hundipalu Tiidu talu, tänase Kollassaare matkaonni korrastamine

Järvamaa, Albu vald, Vetepere, Kollassaare soosaarel asuv matkaonn (vana taluait) koos kodasauna, kaevu ja peldikuga.

Talgud toimusid 03. mai 2013
Talgute eesmärk ja hüvang Lõuna-Kõrvemaa soode ja rabade vahel ning Vargamäe lähistel asuv Kollassaare soosaare iidne talukoht on Tõest ja Õigusest tuttav Hundipalu Tiidu kodu. Täna on säilinud sellest kohast vana aidahoone, kaev ja kelder, mida üksikud fanaatikud on aastakümne vältel taaselustanud: Aidal on katus vahetatud, toodud on hulganisti vahendeid, kuivtoitu ja varustust, jooksvalt tehakse küttepuid, hooldatud on ümbrus ja vanad õunapuud, rajatud on peldik ja suitsukerisega saunakoda, keldrivõlvid on tagasi laotud, et sellest talisaun saaks ning veel palju muud. Ja kõike seda ikka selleks, et soode vahele eksinud matkalistel oleks kuiv, soe ja mõnus koht peatuspaigaks võtta sealt kus seda vähimini ootad. Kuid mida aeg edasi, seda enam on töid teha ja omad jõud ei käi enam asjadest üle. Selle tarbeks, et armas stressimaandav iidne Hundipalu koht ikka külalislahke püsiks mulksuvate soode-rabade vahel, selleks on rida tarvilikke tegemisi vaja korda saata. Ja üheskoos on see ikka käbedam ning rõõmsam...
Talgutööd Et teha on küll ja rohkem, siis toome siiakohta vaid olulisema: - Uue tõrvapapist katuse paigaldamine (materjal on kohale veetud). - Keldrisauna edendamine: ukse vamistamine, katuse lõpetamine, kerise paigaldamine. - Kodasauna kõpitsemine: uute roigaste paigaldamine ning tõrvapapiga katmine. - Küttepuude varumine, järkamine, lõhkumine. - Parasiittaimestiku (Pihl-Enelas) vohamise piiramine.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 20
Kaasa võtta Nonde kibedamate toimetuste tegemiseks on oodatud talgulised ühes kirveste, käsisaagide, võsalõikurite ning mootorsaagidega. Ja mis peamine: jalga kummikud, sest onni juurde viib Simisalu Loodusmaja juurest (parkimisala) solbune autovaba soorada pikkusega 2 km.
Talgulistele pakutav Lisaks tööle saab ka tarvilikku lõbu - tänuks tööpanuse eest pakub MTÜ Estlander talgulistele muistseid lõkketoitude õpetusi koos mekkimistega ning muistse ümbruse ja looduse tutvustust. Osalejatele kingitakse väiksed looduses toimetuleku õpikud. Ja söömad on muidugi kah meie poolt. Lisaks on koja keris õhtuks kurjaks aet ning magamisvahendiga varustet talgulised mahuvad kõik ka ööseks ulu alla.
Talgujuht Erki VAIKRE
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Koguneme talgutamiseks on 3.maikuu päevall kella 9.00 ja 9.30 vahes RMK Simisalu Loodusmaja parklas. Sealt läheme üheskoos läbi soo koos vajaliku kolaga Kollassaare rabasaarele toimetama.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Ehk siis - kes tahab ikka mõnuga seda rahuandvat kohta nautida, see võtku magamiskott ja lesila ikka ühes. Küll vana ait meid kõiki ära mahutab. Ja kes aita ei mahu, see peab leppima sooja saunaonniga :D Ja veelkord - ikka kummikud kah, sest rada sinna on märg.
Talgukood 13030636
Salvesta kalendrisse