Kärde ja Tooma talgud

Jõgevamaa, Jõgeva vald, Kärde, Kärde

Talgud toimusid 04. mai 2013
Talgute eesmärk ja hüvang Koristada prahist Kärde ja Tooma külade teeääred, lõpetada heakorra- ja haljastustööd Kärde külaplatsil, muuta Kärde bussipeatuse ja parkla ümbrus selliseks, et ei peaks häbenema Preilihaua külastajate ees. Eesmärk on puhastada võsast Peetri kivi ja osa Rahukraavist, et tõsta esile meie kodukandi ajaloolisi väärtusi ning hoida elus legende. Koristame Kärde mõisa parki, et säilitada seda järeltulevatele põlvedele.
Talgutööd Võsa saagimine, riisumine, okste korjamine ja põletamine, prügi kogumine kottidesse ja äravedu, muru rajamine, pinnase tasandustööd.
Talguliste maksimumarv 40
Vabu kohti 22
Kaasa võtta Töökindad, kummikindad, sobivad jalatsid ja tööriided. Võsalõikurid, kirved, saed, raudrehad, labidad, prügikogumiseks terava otsaga kepp või pesunäpitsad.
Talgulistele pakutav MTÜ Kärde Küla Selts pakub talgulistele juua, talgusuppi ja magusat. Kilekotid prügikogumiseks ja muu vajalik. Kõigile registreerunutele väike meene ja tänukiri.
Talgujuht MARVE MILLEND
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Kärde küla keskusesse kell 11:00 Tallimaja ja Rahumajakese vahelisele platsile.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Esimest korda plaanime võsa seest välja puhastada Kärde mäe jalamil asuvat Peetri kivi ja osa Rahukraavi otsast Piibe maantee ääres, et rajada ligipääs muistsele rajatisele. Oma kodude ümbruse ja kinnistuste heakorra eest peavad omanikud ise vastutama ja need oma jõududega koristama. Talgulised koristavad avalikke platse ja teeääri. Loodame, et meie talgutega liitub jälle naaberküla Tooma inimesed, et teha korda teeääred ja järve ujumiskoht. Värske info Facebookis Kärde küla lehel ja infotahvlitel keskuses.
Talgukood 1303163
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid https://www.facebook.com/pages/K%C3%A4rde-k%C3%BCla/124899817564864