Kahtla kiriku ümbruse heakorrastus Saaremaal

Saaremaa, Saaremaa vald, Kahtla, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku püha Vassiili Suure kirik

Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Piirkonna keskse vaatamisväärsuse paremaks eksponeerimiseks nii kohalikule rahvale kui ka külalistele. Edaspidi on kavas talguobjekti korrapäraselt hooldada ja hoida avatud ligipääsuks külastajatele.
Talgutööd Puude saagimine ja lõhkumine, okste korjamine ja põletamine ning territooriumi heakorrastus. Kiriku sisemuse koristus.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 20
Kaasa võtta Töökindad, saag, kirves ja reha.
Talgulistele pakutav Objekti tutvustus, kohvilaud ja soe lõuna. Peale talguid igale osalejale kingituseks väike meene kirikust.
Talgujuht Toivo Treima
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Kahtla püha Vassiili Suure kirik hoovis
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Objektil on Kirikuhoone, mis on ümbritsetud kiviaiaga ja kõrgete põlispuudega. Ajalugu: 1840. aastatel siirdus õigeusku suurem osa kohaliku kihelkonna elanikest. 1848. aastal avati Laimjala (Kahtla) kogudus Tornimäe kogudusest eraldamise teel. Algul peeti jumalateenistusi üürihoonetes, hiljem kalmistu kabelis, mis 1912. aastal sisustati kirikuks. Praegune bütsantsi stiilis põllukividest krohvitud ristikujuline kumera kiivriga kuppelkirik valmis 1873. aastal preester Joann Panovi teenimise ajal ja pühitseti Vassilius Suure auks. 1912. aastal ehitati stiilne 32 meetri kõrgune kellatorn ja pikendati kiriku läänetiiba, siis teenis kogudust kuulus Eesti kiriku- ja ühiskonnategelane Anton Laar. Praegu teenib kogudust alates 2011. aastast preester Toivo Treima. Üldse on alates 1848. aastast teeninud kogudust 21 preestrit, lisaks diakonid ja köstrid.
Talgukood 190408060
Prindi talgute kuulutus Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid