Kahtla kiriku ümbruse heakorrastus

Saaremaa, Laimjala vald, Kahtla, EAÕK Vassili Suure kirik

Talgud toimusid 05. mai 2012
Talgute eesmärk ja hüvang Valla keskse vaatamisväärsuse paremaks eksponeerimiseks nii kohalikule rahvale kui ka külalistele. Edaspidi on kavas talguobjekti korrapäraselt hooldada ja hoida avatud ligipääsuks külastajatele.
Talgutööd Puude ja võsa saagimine, okste korjamine ja põletamine, kiviaedade korrastamine ning territooriumi heakorrastus.
Talguliste maksimumarv 40
Vabu kohti 35
Kaasa võtta Töökindad, saag, trimmer ja reha
Talgulistele pakutav Objekti tutvustus, kohvilaud ja soe lõuna. Peale talguid igale osalejale kingituseks väike meene.
Talgujuht Toivo Treima
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Kahtla Vassiili Suure kiriku hoovis
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Objektil on Kirikuhoone, mis on ümbritsetud kiviaiaga ja kõrgete põlispuudega. Ajalugu: 1840. aastatel siirdus õigeusku suurem osa kohaliku kihelkonna elanikest. 1848. aastal avati Laimjala (Kahtla) kogudus Tornimäe kogudusest eraldamise teel. Algul peeti jumalateenistusi üürihoonetes, hiljem kalmistu kabelis, mis 1912. aastal sisustati kirikuks. Praegune bütsantsi stiilis põllukividest krohvitud ristikujuline kumera kiivriga kuppelkirik valmis 1873. aastal preester Joann Panovi teenimise ajal ja pühitseti Vassilius Suure auks. 1912. aastal ehitati stiilne 32 meetri kõrgune kellatorn ja pikendati kiriku läänetiiba, siis teenis kogudust kuulus Eesti kiriku- ja ühiskonnategelane Anton Laar. Praegu teenib kogudust alates 2011. aastast preester Toivo Treima. Üldse on alates 1848. aastast teeninud kogudust 21 preestrit, lisaks diakonid ja köstrid.
Talgukood 12031510
Salvesta kalendrisse