Kaardistame ära looduses vedeleva prügi!

Pärnumaa, Pärnu linn

  • Looduskaitse
  • Prügikoristus
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 05. mai 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Prügikaardistustalgud on üliolulised ja väga põnevad talgud, mille eesmärgiks on Eestimaa imekaunist loodusest üles otsida need kohad, kuhu on sattunud prügi. Leitud prügihunniku saab kaardistada selleks spetsiaalselt loodud mobiilirakenduse, World Cleanup abil. Kaardistatud prügihunnikutest tekib olulise informatsiooniga prügikaart, mis on aluseks suurele prügikoristusaktsioonile World Cleanup Day 15. septembril, kus üheskoos Eestiga koristavad oma territoriume veel umbes 150 erinevat riiki üle maailma. Prügikaardistamise talgud on eelduseks puhtama loodusega Eestile ja sellesse saavad panustada kõik nutitelefoniga inimesed, kes looduses liikuda armastavad!
Talgutööd Talgutöö on lihtne: laadi oma nutiseadmesse prügikaardistamise rakendus World Cleanup ( https://worldcleanupday.org/get-the-app/ ), mine metsa, mere äärde või jõe-järve kaldaile ja asu otsima sinna sattunud illegaalselt prügi. Kui leiad prügihunniku, kasvõi kilekotitäie prahti või hoopis autokoorma täie ehitus-sodi, pildista see üles, täida äpis vajalikud väljad ja oledki teindud looduse jaoks suure heateo. Loomulikult võid prahi ka kohe üles korjata ja kaasa võtta, aga kui seda talgupäeval teha ei saa, siis oled oodatud oma sõpradega osalema maailmakoristuspäeval 15ndal septembril, kus koristame ühiselt just neid kaardistatud prügihunnikuid, mis silma riivavad ja keskkonnale halvad on.
Talguliste maksimumarv 250
Vabu kohti 250
Kaasa võtta Täislaetud akuga mobiiltefon, kuhu on eelnevalt alla laetud äpp World Cleanup ( https://worldcleanupday.org/get-the-app/ ), looduses liikumiseks mõnusad riided-jalanõud, piknikukorv ja miks mitte ka mõni prügikott lihtsama prahi üleskorjamiseks.
Talgujuht Liisa Õunmaa
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Prügikaardistamise talgutel pole konkreetset kogunemiskohta, vaid saad valida endale meelepärase. Võta sõbrad-sugulased kaasa, valige välja mõni ilus Eestimaa paik ja minge üheskoos prügi otsima.
Muu vajalik info Juhised kaardistajale: 1. Enne kaardistamisele suundumist installi endale World Cleanup Day äpp https://worldcleanupday.org/get-the-app/ ja registreeri ennast kasutajaks. 2. Kaardistama jõudes sõida või kõnni etteantud või kokku lepitud piirkond süstemaatiliselt läbi. Ära jäta vahele teid, lagendikke, kraave jms, sest tihtipeale vedeleb ka seal palju prahti. 3. Leides prügikoha, märgi see äpp-i kaudu kaardile (asukoht, foto prügikohast, hinnanguline kogus ja koostis). Kui prügi leiukoht jätkub mitme kilomeetri vältel, siis märgi südamerahuga mitu prügikohta, et tagada selgem ülevaade ja prügi edukam koristus. Oluline on võimalikult täpne informatsioon! 4. Kui leitud prügi kogus on piisavalt väike (üksikud esemed), korista see kohe ära. Palun kaardista see hunnik ikkagi ära, lihtsalt märgi see äppis koristatuks. Nii oled topelt-tubli! 5. Suhtu sisestatud andmetesse vastutustundlikult. Pildile ei ole vaja inimesi, autonumbreid ega firmasid - ainult prügi. 6. Kui kasutad kaardistamiseks nutitelefoni asemel fotoaparaati ja GPS seadet, siis saada prügi asukoht, pilt ja enda kontaktandmed Maailmakoristuspäeva Eesti kaardistamisjuhile - liisaounmaa@gmail.com
Talgukood 180501028
Salvesta kalendrisse