Jaago käsitööküüni terrassi rajamise talgud

Tartumaa, Võnnu vald, Kurista, Jaago talu, Kurista küla

Talgud toimusid 02. mai 2015
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on varasematel aastatel talguliste ja ehitajate abiga valminud Jaago talu käsitööküünile terrassi rajamine ja (kui ilm lubab) maja ümbruse haljastamine. Valminud terrassil toimuvad edaspidi vabaõhukoolitused ja õpitoad, mida ilusa ilmaga oleks patt siseruumides pidada.
Talgutööd Kaevamine, pinnase puurimine, betooni segamine, tassimine, valamine, kui ilm võimaldab, siis lillepeenarde rajamis- ja istutustööd.
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 14
Kaasa võtta Töörõivad, töökindad. Lapsed ja labidas, kui neid leidub.
Talgulistele pakutav Korralik talgukõhutäis, hea seltskond ja mõnus väike käsitöine õpituba.
Talgujuht Inga Talvis
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Kus? Tartumaa, Võnnu vald, Kurista küla, Jaago talu. Kuidas Jaagole jõuda? Sõida Räpina maanteed mööda (läbi Melliste, Hammaste ja Võnnu poole keeramise koha) Tartust 25 km kaugusele. Jõuad peale maantee ääres kulgevat pikka paplialleed Kurista sinise sildini. Sinise Kurista küla sidi taga on pruun silt "Ööbikuorg" (näitab vasakule). Sina keerad kohe peale silte PAREMALE ja sõidad ca 500 m. Vasakul möödud suurest rohelisest angaarist ja metsatukast, mida siinkandis nimetatakse pargiks. Kohe peale pargi lõppu, kui mõlemal pool teed algavad taas põllud, keera vasakule. Nüüd on Jaago talu kaarakendega laastukatus juba näha. Tee toob sind 90 kraadi paremale keerates punase katusega puuskulpuurini, millel silt Jaago. See ongi õige koht.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Jaago käsitöötalu on paik, mis seisab hea käsitööoskuste levitamise, säästlike eluviiside ning oma kogukonna ja maaelu arengu eest. Meie siin Jaagol usume, et õnn on võimalik. Meie levitame õnnetunnet käsitöölaagrite, õpitubade ja muude käsitöiste ettevõtmiste korraldamise kaudu. Kui tahad täpsemalt teada, mida me teeme, vaata http://jaagotalu.blogspot.com
Talgukood 150328006
Salvesta kalendrisse