Hiiumaa Käsitööseltsi Meistrite Maja talgud

Hiiumaa, Hiiumaa vald, Kärdla linn, Vabrikuväljak 2

  • #kihelkonnavärvid
  • #kultuuripärandiaasta
  • Heakord
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 05. mai 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Kevadised hoovi koristustööd, majas vanade viimistluskihtide eemaldamine, koristus, poe sisse sättimine suveks. Talgute tulemusena on hoov korras ja hooajaks valmis. Maja sammuke renoveerimisel edasi astunud. Maja suviseseks Hiiumaa käsitööliste kauba müümiseks ja seltsimajaks valmis.
Talgutööd Õue koristus, lehtede riisumine, kuivanud puude maha võtmine, okste põletamine, majas tubade põrandatelt uuemate viimistuskihtide eemalda mine (palju naelu), maja koristus ja pesemine, poe jaoks mööbli paika panemine, kauba sisse toomine, kauba välja panemine, seltsimaja sisse sättimine. Seltsimaja ja poe suveks avamine.
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 25
Kaasa võtta Kindad, rehad, naelte välja tõmbamiseks vajalikud riistad, 1 mootorsaag, hea tuju ;)
Talgulistele pakutav Tegemist on Hiiumaa Käsitööseltsi igakevadiste talgutega. Hiiumaa käsitööselts saab sel aastal 20 aastaseks.Käsitööseltsil on 109 liiget. Meistrite Maja Vabrikuväljakul on kunagise kalevivabriku ühe meistri maja, maju on kokku kolm. Kunagise vabriku direktori majas asub Hiiumaa Muuseum. Maja on saadud linnalt pikaajalisele rendile ja selle renoveerimine on pooleli. Majas on planeeritud ruumid ühistegevuseks ja koolitusteks, seltsi liikmete toodete müügiks, rendipinnad käsitöölistele, kontoriruumid ja hoidlad seltsi asjadele. Hoovi on tulevikus planeeritud kuur, sepikoda, nõiaköök (väliköök, kus saab lõngu värvida ja teha muid koolitusi, ka toidu), lusthoone välikoolitusteks. Neljal suvel on majas peetud tegevuskeskust/käsitööpoodi ja korraldatud näitusi. Seltsimajast on saanud koht, kuhu tullakse klientidega kohtuma. Meil on mugav ja avar proovimisruum. Sageli tulevad inimesed siia nõu või abi otsima käsitööalastele küsimustele. 2017 tehti EAS toetusega ära välised tööd (laudis, vundament, katusekivid maha, kandekonstruktsioonide parandamine ja muutmine, osaline korstna parandus, eeskodade välised konstruktsioonid, maha said võetud majale ohtlikud puud). Sel aastal oleme Hiidlaste Koostöökogu LEADER projektiga saanud PRIAST toetust ja ära saavad tehtud vee-, kanalisatsiooni-, elektri-, ventilatsiooni- ja aspiratsiooni tööd. Samuti oleme saanud Muinsuskatselt toetust ja korda saab tehtud ka katus ja tehtud siseviimistlusuuringud TERA restaureerijate poolt. Meil on palju põnevaid tapeete ja mitmed seinamaalingud. Talgulistel on võimalus osaleda maja taastamisel ja hooajaks valmis seadmisel. Hoovi koristamine on ka väga oluline, kuna suvel on hoov mitmetel üritustel aktiivses kasutuses. Omaltpoolt pakume toredat päeva hea seltskonnaga. Talgulist ninaesise ja joogipoolise eest kannab hoolt Õie Laksberg hoolt, nii, et tühja kõhtu ja janu ei pea keegi kannatama. Pakutakse kadakamarja jooki, kalaäkist ja käkisepikut ;) Teretulnud on ka lapsed, kellel on hea võimalus osaleda järelvalve all lõkke tegemisel ja põrandast naelte välja sikutamisel.
Talgujuht Nele Eller
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Koguneme alates 10:00 Meistrite Maja juures Vabrikuväljak 2 Kärdla. Info Nele Eller nele.eller@gmail.com, mob 5166553
Talgukood 180315213
Salvesta kalendrisse