ELFi luhakoristustalgud Soomaal

Viljandimaa, Kõpu vald, Tipu, Räksi

Talgud toimusid 10. mai 2013
Talgute eesmärk ja hüvang Tahame taastada luhakarjamaa.
Talgutööd RMK taastatava luha koristamine okstest - kokku korjamine, põletamine, saagimine. Alal on võsa ja noor mets juba maha võetud, pind freesitud, et taastada luht, kuid on veel oksi, mis on vaja ära põletada. Hiljem läheb see maa karjatamiseks - ümbruskonnas elavad hobused ja veised, kes hea meelega taastatud luhtasid edasi hooldavad.
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 6
Kaasa võtta 1) Väljas töötamise riided. 2) Reede ja laupäeva vahel ööbime Jõesuu hostelis ja see maksab 10 eurot (kaasa magamiskott; linade eest tuleks tasuda veel 3 eurot). Kui aga pole võimalik tulla reedel, siis võib ka laupäeva hommikul liituda. Või kui algusest peale kaasalöömise soov suur, aga rahamured takistavad, siis võib ka ühendust võtta ja mõtleme midagi välja. 3) Tahtmine hea tuju leida või seda hoida *Töökindad ja tööriistad saame ELFilt
Talgulistele pakutav Reedel saun, söök ELFi poolt (õhtu-hommik teeme ise, lõuna on tellitud kohalikult kokatädilt talgupaika). Soomaal saab enne või pärast talguid kanuutada jms. Huvilised võivad uurida lehekülge www.soomaa.com, kus on talgulistele kõik teenused poole hinnaga või omatahtsi Soomaal ringi matkata.
Talgujuht Liina Remm
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Reedel 10. mail kell 19:30 Jõesuul Soomaa hostelis. Arutame, mis tähtsus on luhtadel ja, kes seal elavad, teeme sauna. Talgud ise algavad laupäeval. Kui on palju huvilisi Tartust, saame minna ELFi bussiga.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta http://www.keskkonnaamet.ee/soom/avaleht/ vt ka http://www.elfond.ee/ https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=214986087924379983727.00000112a9af9a82ff062
Talgukood 13042320
Salvesta kalendrisse