Cob (saviehituse) -talgute pidu!

Harjumaa, Kuusalu vald, Hara, Metsa kinnistu, Hara küla, Harjumaa

  • Muud talgud
  • Liitumine on lõppenud
  • Toeta
Talgud toimusid 03. mai 2014
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute eesmärk on kaasata meie projekti rohkem inimesi, kes on huvitatud looduslikust ehitusest, taaskasutusest, juurviljade kasvatamisest ja permakultuurist. Tegemist on noorteprojektiga, kus vaatluse all on jääkmaterjalid (kust nad tulevad ja kuidas neid uuesti kasutada). Need samad 'jäägid' lähevad käiku põhu-savi-kasvuhoone ehitamisel. Kasvuhoone eesmärk on pikendada kasvuhooaega ning ära kasutada juba olemas olevaid materjale! Talgute raames kutsume inimesi nii kohalikust kogukonnast kui ka kaugemalt projektiga ühinema ning sõna sekka ja käsi kaasa lööma! Tegemist on ekperiment-projektiga, peale kasvuhoone valmimist hakkab kasvuhoone tegemisi jälgima MTÜ Eco-Nomics (online päeviku vormis). Kasvuoone tulevik on eksisteerimine kui õppeklass, kuhu õpilased, kohalik kogukond ja projektist osavõtjad on teretulnud!
Talgutööd Talgutöödeks on valdavalt kasvuhoone põhjaseina (kandev põhu sein) cob'iga (savi, liiva, põhu segu) katmine ehk savikrohvi tegmine. Ideaalne skulptuurne materjal! Võimalus teha ka corwood- ja klaaspudeli seina. Kuna oleme natsa graafikust maas, siis ka abi puit karkassi ehitamisel, klaasidest 'lego' kokkupanekul on oodatud! Töid peaks jaguma igale maitsele, kes naudib looduses olemist, ehitamist või niisama nokitsemist!
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 5
Kaasa võtta Mugavad tööriided,pill, kummikud ja teen ära suhtumine!
Talgulistele pakutav Hea muusika, söök-jook, tore seltskond, super ilus Lahemaa loodus! Rahvusvaheline noor & energiline seltskond!
Talgujuhid
Maarja Õunaste
James Self
Jiri Krejci
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine 10.00 Metsa kinnistul, Hara külas, Lahemaa Rahvuspark
Muu vajalik info Lisainfot leiab (koos piltidega) Facebookist: Permakultuur Kasvuhoone või emaili teel maarja.okomootor@gmail.com Projekti toetab Euroopa Noored Sihtasutus Arhimedes
Talgukood 140424002
Salvesta kalendrisse