Angerja-Pahkla külatalgud

Raplamaa, Kohila vald, Pahkla, Kogunemine Pahkla spordi- ja mänguväljakul.

Talgud toimusid 05. mai 2012
Talgute eesmärk ja hüvang Teeme puhtaks vana koolimaja õue - tulevase külakeskuse, mänguplatsid ja küla läbiva maantee teeääred. Korrastame külas olevate vaatamisväärsuste ümbrused.
Talgutööd Talgutöid tehakse gruppides: 1. grupp riisub ja korrastab külakeskust; 2. grupp koristab prügi maantee teeäärest; 3. grupp - vaatamisväärsuste ümbruste korrastamine.
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 22
Kaasa võtta Töökindad, rehad, labidad ja kindlasti hea tuju!
Talgulistele pakutav Pahkla külakeskus on koht, mida külastavad nii kohalikud elanikud, kui ka läbisõitjad. Külas on vaatamisväärsused, mis vajavad lehtedest, võsast ja muust prügist puhastamist. Angerja – Pahkla kandis on rohkelt vaatamisväärsusi. Seni tuntakse Pahklat vaid Eestimaa kivide kuninga ehk Pahkla Suurkivi asupaigana. Ometi on siin ligi kümme looduskaitse all olevat objekti. Vähem teatakse, et Pahkla Suurkivi lähedal asub veel 3 väiksemat, kuid samuti omapärast ja kohalike legendidega seotud kivi nagu Mari nutukivi, Mägrakivi, Ussi põllu suurkivi 17 ohvrilohuga jm. Loodusmälestistena tasub nimetamist Tõnsu kadakas, Reinu kasesalu, Murekünka tammed, Angrerja põlispuud, 8,2- hektariline Pahkla park umbes 50 puu- ja põõsaliigiga. Lisaks eelpooltoodule on ümbruskonnas muidki huviväärsusi nagu keskaegse Angerja vasall-linnuse varemed või varemeis Pahkla mõisaansambel või hulk kultusekive ja muistne hiiekoht oma allikatega või Põhjasõja-aegne palktee ning Möllu allikas, millest saab alguse üks Vääna jõe harudest. 2010.a. paigaldasime Kohila Vallavalitsuse toetusega Th.Altermanni mälestuskivi külakeskusesse, mida külastavad väga paljud inimesed. Vana koolimaja ümbritsevat parki on vaja hooldada, kevadel riisuda, lõigata hekki ja koristada prügi. Seda saab korraldada läbi talgute, kaasates ühisesse tegevusse kogu küla. Riigimaantee läbib Angerja-Pahkla küla ja kevadel lume sulades on teeääred prügi täis, mis ei ole kena vaatepilt. Üheks suurimaks mureks on vana raketibaas kuhu endiselt tuuakse prügi lausa järelhaagistega. Ootame talgutele nobedaid ja tugevaid töökäsi! Talgulistele pakutakse kehakinnitust!
Talgujuht Kadre Rumm
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Vana koolimaja juures asuval spordi-ja mängiväljakul kell 10.00
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta http://apkyla.onepagefree.com/
Talgukood 1204021
Salvesta kalendrisse