Veskitagune korda!

Tartumaa, Elva vald, Hellenurme, Hellenurme vesiveski

Talgud toimusid 29. aprill 2018
Talgute eesmärk ja hüvang Veski on saamas uut katust ja renoveerimisel on veski äravoolukanal koos liikumiseks vajalike treppide ja turvalisust tagavate postide, piiretega. Talgutööga aitame kaasa ehitusjärgsele veskiümbruse korrastamisele ja haljastuse ettevalmistusele. Veski töötab muuseumina.
Talgutööd Võsalõikus, okste koristamine, kivide sorteerimine, pinnase silumine, riisumine. Vihma korral muuseumiruumide koristamine, akende pesu.
Talguliste maksimumarv 15
Vabu kohti 4
Kaasa võtta Tööriided, -jalanõud, mis kannatavad määrdumist ja niiskust.
Talgulistele pakutav Sööki-jooki nii palju kui kulub, veskikompleksi tutvustus.
Talgujuht Mae Juske
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine 29. aprill 2018 kl 11.00 Hellenurme veski ees. Võimalik tulla ka rongiga Paluperra (rattaga)!!! 10:15 Tartu – 10:51 Palupera 2,20 € . Tagasi: 17:54 Palupera – 18:30 Tartu vt. elron.ee; Palupera - Hellenurme 4 km. Saab tulla jalgsi kauni vaatega teed pidi või saame vastu tulla autoga.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Hellenurme Veski on viimane vee jõul tegutsev vesiveski Eestis. Veskikompleks on ehitatud 19. saj teisel poolel. MTÜ Hellenurme Veskimuuseum on loodud selleks, et kogu seda uhket tööstuspärandi kompleksi elus ja alal hoida. www.veskimuuseum.ee, www.facebook.com/HellenurmeVeskimuuseumMtu/
Talgukood 180412018
Salvesta kalendrisse